Aeonium ciliatum (Aeonium ciliatum) 15 semen

Sukulentní polokeř Aeonium ciliatum se bude perfektně vyjímat na jakékoliv suché zídce či skalce. Svým habitem připomíná bonsai, výborně se proto hodí i pro pěstování v nádobách! Balení obsahuje 15 ks semen.  Více informací

34 Kč
30 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Aeonium ciliatum

Tento druh je vytrvalý polokeř, který dorůstá výšky až 1m. Listové růžice mají průměr až 50 cm. Původem pochází z Tenerife. Kvete v červnu a červenci bílými květy. Listy mají sytou zelenou barvu a po okrajích tmavě hnědé ohraničení. Jako jeden zástupce z mála tohoto druhu dosahuje větších růžic tehdy, je-li pěstované v polostínu.

Jak pěstovat Aeonium

  • Rostlina vyžaduje světlé místo, plné slunce. Dostatek světla zajistíme především v zimních měsících. Přes léto může být umístěna na zahradě, ale na místě krytém před deštěm a poledním úpalem. Není mrazuvzdorné! Pokud pěstujeme Aeonium jako pokojovou rostlinu, udržujeme optimální teplotu v rozmezí cca 20°C. Na podzim má rostlina období klidu, udržujme ji proto při teplotě 10 až 12°C a v suchém prostředí. Teplotní minimum je 8°C. V létě zaléváme mírně, v zimě zaléváme jen opravdu málo.

  • Výsev provádíme stejně jako u všech sukulentů. Semena vyséváme na povrch dobře propustného substrátu. Výsev umístíme na dobře osvětlené stanoviště a udržujeme stálou vlhkost substrátu a teplotu místnosti. Zavlažujeme podmokem. Větší rostlinky můžeme přesazovat.

  • Aeonia potřebují především písčitý substrát. Vhodný substrát můžeme vytvořit ze 4 dílu zahradní zeminy, 2 dílů rašeliny a 1 dílu hrubého písku. Pokud si chceme ušetřit práci, můžeme použít substrát určený pro pokojové rostliny, který smícháme 2:1 s pískem a na dně květináče vytvoříme cca 1 cm vysokou drenážní vrstvu z kamínků, štěrku nebo dekoračního mramoru. Substráty určené speciálně pro kaktusy a sukulenty nejsou pro Aeonium příliš vhodné. Aeonium narozdíl od většiny sukulentů mají větší nároky na živiny, na které jsou tyto speciální substráty chudé.

  • V období vegetace hnojíme 1–2× měsíčně hnojivem na kaktusy, v zimě nehnojíme vůbec.

  • V zimních měsících trpí Aeonium jako většina sukulentů hnilobou kořenů, která je způsobena nadměrnou zálivkou. Rostliny zaléváme pouze tehdy, když je substrát plně vyschlý. Vyhýbáme se zalévaní na listy, u některých druhů může voda, která se dostane do listové růžice také způsobit uhnití a zánik celé rostliny.

    Pokud rostlina začne náhle ztrácet listy příčinou je velmi studená voda nebo v letním období nedostatek vody. Naopak zvadlé a vybledlé listy jsou znamením nadměrné zálivky a přelití.

    Pokud se na listech rostlin objevily hnědé měkké (vodnaté) skvrny, pak se jedná o houbovou skvrnitost listů. Nezbytné je použít systémový fungicid a místnost, kde se Aeonium nachází velmi dobře větrat. Opačným případem jsou suché hnědé skvrny, které jsou projevem nedostatečné zálivky, a to především v letních měsících.

Parametry a specifikace

Podkategoriedisk