Agáve geminiflora ( Agave geminiflora ) 10 semen

pošli přes

Agáve geminiflora ( Agave geminiflora ) 10 semen

Pokud hledáte něco netradičního na zpestření své zahrady nebo terasy, vybrali jste správně! Agave geminiflora je atypická agáve, která Vás na první pohled okouzlí svým netradičním vzhledem. Balení obsahuje 10 semínek. Více informací

29 Kč
25 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Agave geminiflora

Tato překrásná a atypická agáve má úzké, tmavě zelené listy o délce až 60 cm, které jsou beztrnné a velmi flexibilní. Listy se často vyskytují v početném množství a tvoří kaskády od středu rostliny, které tvoří hustou zaoblenou růžici. Listy jsou zahaleny do bílých vláken, které dělají rostlinu velmi atraktivní. Výška dospělé rostliny se pohybuje okolo 80 cm. Je vhodná nejen pro pěstování v zahradě, ale také do nádob. Mrazuvzdorná.

Jak pěstovat Agáve

  • Vyžaduje plné slunce a pouze nepatrnou zálivku, kterou v zimně zcela vypustíme. Rostlinám vyhovuje dobře propustná půda a plné slunce. Pokud možno sázíme rostliny na jižní stanoviště chráněné před větrem, nejlépe do mírného svahu, aby přes zimní měsíce voda odtékala pryč.

  • Semena vyseváme na povrch propustného substrátu pod sklo. Lehce je přitlačíme do substrátu. Klíčení probíhá při teplotě okolo 25°C. Vlhkost zajišťujeme rosením.

  • Dobře propustný, nutná drenážní vrstva i v případě, že rostlinu vysazujeme do zahrady. Vhodné je namíchat substrát pro palmy či běžnou zahradní zeminu 1:1 s pískem. Na dno výsadbové jámy nasypeme dostatečně velkou drenážní vrstvu z hrubého štěrku. Pokud vysazujeme do nádob, poměr substrátu s pískem zůstává stejný, na dno nádoby také umístíme hrubý štěrk.

  • Agáve má dvě vegetační období : jaro a podzim. Kompletní , vyvážené N-P-K hnojivo aplikujeme jednou měsíčně v tomto období. Hnojíme v v poměru 20-20-20.

  • Agáve trpí na houbové choroby v důsledku vysoké vlhkosti. Pokud je rostlina napadena, začíná uhnívat. Proti houbovým chorobám rodu Phytophora sp. lze rostlinu ochránit včasnou preventivní aplikací fungicidů. Vhodným termínem aplikace je léto, kdy nemá rostlina vegetační období.

    Ve výjmečných případech rostlin, které jsou pěstovány v interiérech, mohou být rostliny napadeny puklicemi, a nebo červci. Objevit se mohou i háďátka nebo svilušky. V případě napadení používáme odpovídající insekticid k likvidaci těchto škůdců.

Parametry a specifikace

Druhagáve