Agáve horrida ( Agáve horrida ) 10 semen

pošli přes

Pěstík zahradní potřeby

Agáve horrida (Agave horrida) 10 semen

Agave horrida se vyznačuje velkými tmavě zelenými listy s šedými trny, které jsou na okrajích listů. Rostlina působí velmi dekorativně a najde si tak místo v každé zahradě! Balení obsahuje 10 semen. Více informací

29 Kč
25 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Agáve horrida - Agave horrida

Tato agáve pocházející ze středního Mexika je známá hlavně pro své velké tuhé trny. Kromě velmi dekoračního vzhledu je využívána na tvorbu alkoholu a nebo konzumována na grilu jako místní lahůdka. Výjmečné je i její květenství, které dosahuje výšky až 2,5m. Vytváří pevné trnité růžice které dosahují šířky až 40 cm. Mrazuvzdorná.


Jak pěstovat Agáve

  • Vyžaduje plné slunce a pouze nepatrnou zálivku, kterou v zimně zcela vypustíme. Rostlinám vyhovuje dobře propustná půda a plné slunce. Pokud možno sázíme rostliny na jižní stanoviště chráněné před větrem, nejlépe do mírného svahu, aby přes zimní měsíce voda odtékala pryč.

  • Semena vyseváme na povrch propustného substrátu pod sklo. Lehce je přitlačíme do substrátu. Klíčení probíhá při teplotě okolo 25°C. Vlhkost zajišťujeme rosením.

  • Dobře propustný, nutná drenážní vrstva i v případě, že rostlinu vysazujeme do zahrady. Vhodné je namíchat substrát pro palmy či běžnou zahradní zeminu 1:1 s pískem. Na dno výsadbové jámy nasypeme dostatečně velkou drenážní vrstvu z hrubého štěrku. Pokud vysazujeme do nádob, poměr substrátu s pískem zůstává stejný, na dno nádoby také umístíme hrubý štěrk.

  • Agáve má dvě vegetační období : jaro a podzim. Kompletní , vyvážené N-P-K hnojivo aplikujeme jednou měsíčně v tomto období. Hnojíme v v poměru 20-20-20.

  • Agáve trpí na houbové choroby v důsledku vysoké vlhkosti. Pokud je rostlina napadena, začíná uhnívat. Proti houbovým chorobám rodu Phytophora sp. lze rostlinu ochránit včasnou preventivní aplikací fungicidů. Vhodným termínem aplikace je léto, kdy nemá rostlina vegetační období.

    Ve výjmečných případech rostlin, které jsou pěstovány v interiérech, mohou být rostliny napadeny puklicemi, a nebo červci. Objevit se mohou i háďátka nebo svilušky. V případě napadení používáme odpovídající insekticid k likvidaci těchto škůdců.

Parametry a specifikace

Druhagáve