Ageratum h/nestařec/n.sm

pošli přes

Ageratum h/nestařec/n.sm

Ageratum je překrásně kvetoucí letnička, která báječně doplní veškeré květinové záhony nebo nádoby. Více informací

15 Kč
13 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Ageratum houstonianum

Tato letnička z čeledi Hvězdnicovitých vás bude těšit od června do zámrazu svými krásnými střapatými květy. Hodí se do letničkových výsadeb, jako doplňková letnička do trvalkových výsadeb a své uplatnění najde i při pěstování v nádobách! Dosahuje výšky 15 až 40 cm. V moderním zahradnictví nachází uplatnění jako rostlina do motýlích zahrad (přitahuje motýli). Na záhonu se výborně doplňuje s červenou šalvějí, či se žlutými aksamitníky.

Jak pěstovat Nestařec

  • Vyžaduje plné slunce až polostín v úrodné, vlhké ale dobře odvodněné půdě. Při nedostatku vody rychle vadnou. Pravidelné odstraňování odkvetlých květenství prodlouží období květu. Rostliny v nádobách přezimují ve světlé a chladné místnosti s teplotou okolo 5 - 10 °C.

  • Při raném výsevu během února kvetou rostliny již v květnu. Semena vysadíme do substrátu na povrch, nezasypaváme. Na stanoviště vysazujeme až v květnu.

  • Rostlinám se nejlépe daří v dobře propustném substrátu, bohatém na živiny. Substrát můžeme namíchat také sami ze zeminy, kompostu a písku v poměru 2:1:1. Použít lze i speciální substrát pro balkonové rostliny.

  • Hnojíme 2x týdně speciálním hnojivem vhodným pro okrasné balkónové květiny s vysokým obsahem železa. Rostlina je citlivá na přesolení, vyvarujeme se proto použití hnojiv s vyšším obsahem chloru.

  • V příliš vlhkém prostředí rostliny zahnívají, trpí chorobami a velmi špatně kvetou. Háďátka, svilušky, molice likvidujeme a předcházíme jim speciálními insekticidy určenými na tyto škůdce.

Parametry a specifikace

Druhnestařec
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku14.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm