Aloe megalacantha ( Aloe megalacantha ) 6 semen

pošli přes

Pěstík zahradní potřeby

Aloe megalacantha (Aloe megalacantha) 6 semen

Velmi dekorativní aloe, která se vyznačuje svými tmavě hnědými tuhými trny. Pěstuje se jako pokojová a nebo nádobová rostlina. Balení obsahuje 6 semen. Více informací

47 Kč
41 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Aloe megalacantha - Aloe megalacantha - 6 semen

Aloe jsou suchomilné až sukulentní tučnolisté rostliny s masitými, často na okraji různě trnitě zubatými listy. V listech některých druhů jsou obsaženy sekreční buňky produkující látky s léčivými účinky. Vytváří přízemní růžici listů, která může být u starších rostlin i na kmínku.

Tato aloe pochází z Namibie. Její listy jsou výrazně sukulentní, opatřené na koncích tuhými trny. Tyto trny jsou na rostlině umístěny ve třech podélných řadách. Během růstu se jejich barva mění od jasně bílou až po tmavě hnědou. Dorůstá šířky 20 - 30cm.

Kvete červeně až na 1 m vysokém květenství. Mezi pěstiteli je pro svůj vzhled ceněná. V našich podmínkách se pěstuje jako jednoletka. Pokud rostlinu umístíme do interiéru, pěstujeme ji jako trvalku.


Jak pěstovat Aloe

  • Vyžaduje lehkou propustnou půdu a hodně světla. Škodí ji nízké teploty a příliš hodně vody. Nejlépe se Aloe daří na okně nebo jiném osvětleném místě. Ideální teplota pro pěstování je kolem 25°C. V zimě ji uchovávejte na chladnějším místě (teplota 15 - 18 °C). Snáší suchý vzduch. Rostlinu musíte přesazovat každé dva až tři roky.

  • Semínka vysazujeme do substrátu, který je v poměru 50:50 složen z rašeliny a písku. Semena jemně zatlačíme na povrchu semenáčku. Zaléváme podmokem. Udržujeme konstatní teplotu 21°C. Výsev provádíme na jaře.

  • Vyžaduje dobře propustný, štěrkovitý substrát, který by měl být dobře vysychavý.Většinou se používá směs zemin ve složení kompost, listová půda a písek v poměru 1:1:1.

  • Rostliny je vhodné 1 x za 14 dní přihnojovat speciálními minerálními hnojivy, nejlépe fosforečnými.

  • Netrpí na choroby a škůdce. Avšak především v zimních měsících, pokud není substrát dobře proschlý, může dojít k hnilobě kořenů a zániku celé rostliny. Záleváme s mírou, v zimních měsících minimálně.

  • Léčivé druhy Aloe nabývají svého účinku až ve stáří 3 let.

Parametry a specifikace

Druhaloe