Aloe microstigma ( Aloe microstigma ) 6 semen

pošli přes

Pěstík zahradní potřeby

Aloe microstigma (Aloe microstigma) 6 semen

Velmi atraktivní aloe, která se vyznačuje bilými čočinkami, které se objevují na mladých listech. Skvěle se hodí pro pěstování v nádobách pro reprezentativní prostory. Balení obsahuje 6 semen. Více informací

57 Kč
50 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 01.10

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Aloe microstigma - Aloe microstigma - 6 semen

Aloe jsou suchomilné až sukulentní tučnolisté rostliny s masitými, často na okraji různě trnitě zubatými listy. V listech některých druhů jsou obsaženy sekreční buňky produkující látky s léčivými účinky. Vytváří přízemní růžici listů, která může být u starších rostlin i na kmínku.

Aloe microstigma pochází z Jižní Afriky, kde roste na plochých, strmých, skalnatých svazích. Tato velmi atraktivní aloe střední velikosti dosahuje výšky až 70 cm. Její růžice jsou trnité a dorůstají šíře až 50 cm. Listy dorůstají délky až 40 cm. Mladé listy vynikají bílými tečkami , díky kterým je tato aloe velmi atraktivní. Rostlinu především pěstujeme jako nádobovou, pokojovou rostlinu.


Jak pěstovat Aloe

  • Vyžaduje lehkou propustnou půdu a hodně světla. Škodí ji nízké teploty a příliš hodně vody. Nejlépe se Aloe daří na okně nebo jiném osvětleném místě. Ideální teplota pro pěstování je kolem 25°C. V zimě ji uchovávejte na chladnějším místě (teplota 15 - 18 °C). Snáší suchý vzduch. Rostlinu musíte přesazovat každé dva až tři roky.

  • Semínka vysazujeme do substrátu, který je v poměru 50:50 složen z rašeliny a písku. Semena jemně zatlačíme na povrchu semenáčku. Zaléváme podmokem. Udržujeme konstatní teplotu 21°C. Výsev provádíme na jaře.

  • Vyžaduje dobře propustný, štěrkovitý substrát, který by měl být dobře vysychavý.Většinou se používá směs zemin ve složení kompost, listová půda a písek v poměru 1:1:1.

  • Rostliny je vhodné 1 x za 14 dní přihnojovat speciálními minerálními hnojivy, nejlépe fosforečnými.

  • Netrpí na choroby a škůdce. Avšak především v zimních měsících, pokud není substrát dobře proschlý, může dojít k hnilobě kořenů a zániku celé rostliny. Záleváme s mírou, v zimních měsících minimálně.

  • Léčivé druhy Aloe nabývají svého účinku až ve stáří 3 let.

Parametry a specifikace

DruhAloe