Aloe 

Rod aloe jsou suchomilné sukulentní rostliny, kterých je více než 500 různých druhů. Nejznámější je aloe vera, vypěstovat si však můžeme i další méně rozšířené druhy. Společným znakem jsou podobné dužnaté trojúhelníkové listy s ozubeným okrajem. Pěstování je možné i v našich domácích podmínkách, ale nekvetou tak často, někdy vůbec. I tak jsou tyto okrasné aloe z naší nabídky ozdobou každého parapetu. Pokud si nevíte rady, jak aloe pěstovat, poraďte se s průvodcem pěstováním. Vypěstujte si s námi také exotické rostliny nebo třeba zeleninu či microgreens! S našimi 100% čerstvými semeny je radost pěstovat!

Jak pěstovat aloe?

Aloe je sukulentní rostlina a proto volte substráty určené pro sukulenty nebo kaktusy, které obsahují písek. Má ráda světlo a teplo, vhodné umístění je proto na oknech směrem na jih nebo východ. Přes léto můžete rostlinu přesunout ven, ale chraňte ji před přímým poledním slunečním svitem. Pokud začnou listy hnědnout, přesuňte na stinnější místo, aby se nespálila. Venku na zahradě pěstujte aloe pouze v květináči, aby byl možný přesun do interiéru. Mrazy by rostlina nepřežila. Stejně tak nemá ráda teplotní šoky a průvan. I tak se jedná o rostlinu, která nepotřebuje vaši přehnanou péči. U zalévání v tomto případě platí, že méně je více. Vhodné je zalévat aloe maximálně 1x týdně pouze v případě, že má kolem sebe suchou zeminu a případný přebytek vody nenechávat v misce. V zimě stačí zalévat 1x za 3 týdny.

Jaké má aloe blahodárné účinky a využití?

Aloe vera je nejznámější z rodu aloe. Pěstuje se především pro její léčivé účinky, které byly prokázány v mnoha studiích. Čistý gel z aloe vera je vhodný na zklidnění pokožky a hojení ran. Navíc obsahuje prospěšné vitamíny a proto je hojně využíván pro přípravu různých kosmetických produktů. Vyzkoušejte také konopné mýdlo z aloe vera, které regeneruje a uklidňuje!