Bambus obecný ( Bambusa arundinacea ) 3 semena

pošli přes

Bambus obecný ( Bambusa arundinacea ) 3 semena

Bambus vyznačující se menšími lístky, které jsou v mládí jedlé. Hodí se skvěle do interiérů a zimních zahrad. Balení obsahuje 3 semena. Více informací

34 Kč
30 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Bambusa arundinacea

Velmi mladé výhonky tohoto bambusu jsou konzumovány jako potravina v některých částech Indie a Číny. Mladé výhonky jsou bohaté na vitamíny. Dorůstá výšky až 40 m. Stonky jsou rychle rostoucí, silnostěnné, měkké. Má drobné lístky. Není mrazuvzdorný, ale i tak bude působit impresivně v každé zimní zahradě či interiérech.

Jak pěstovat bambus

  • Bambusy obecně nejsou příliš náročné na pěstování. Dobře rostou ve vlhké, ne ale zamokřené půdě. Oceňují pravidelnou zálivku. Na sucho reagují stočením listů, při dlouhodobém pěstování v suchém prostředí mají malé přírůstky – zakrňují. Vyšší druhy vysazujeme na slunečné místo či polostín. Menší a půdopokryvné bambusy do polostínu až stínu. Na zimu bambusy přikryjte, aby nevymrzly! Pokud je to možné, přistíníme je, případně zakryjeme chvojím či plachtovinou.

  • Semena před výsadbou namočíme na 24h do vody. K výsadbě používáme rašelinové tablety tzv. Jiffy. Tabletu namočíme, vložíme do květináčku a umístíme semeno cca 2 mm pod povrch substrátu. Zavlažíme podmokem. Udržujeme květináče stále ve vlhku a teplu v polostínu nebo na světlém místě. Klíčení probíhá v rozmezí 10-40 dnů v závislosti na druhu.

  • Roste na všech typech půdy, ale dává přednost těžkým půdám s dobrou drenáží a nízkým pH přibližně 5,5. Vyvarujeme se extrémů jako příliš kyselých či vápenatých půd. Také rychle vysychavé, písčité půdy nejsou vhodné.

  • Bambusy hnojíme na jaře, kdy tvoří velké množství nadzemní hmoty, takže je potřeba jim předem dodat poměrně velké množství hnojiva. V tomto období můžeme použít Cererit. Od července hnojíme každých 14 dní rozpustným Kristalonem. Na začátku srpna použijeme hnojivo s vyším obsahem draslíku, aby pletiva dobře vyzrála a rostlina se připravila na zimování. Opakovaně hnojíme až na jaře.

  • Rostliny netrpí chorobami ani škůdci.

Parametry a specifikace

Druhbambus

Návod k pěstování

  • Jak pěstovat bambus

    Postupný návod, který Ti pomůže od výsevu./p>

    Zadej email. Pošlu potvrzovací email a můžeme začít.