Bambus trnitý (Bambusa bambos) 3 semena

pošli přes

Bambus trnitý (Bambusa bambos) 5 semen

Jedná se o velice zajímavý druh bambusu, který se pěstuje zejména v tropech. Má velice zajímavou barvu a drobné ostny.Může dorůstat do výšky až 30 metrů. Balení obsahuje 5 semena. Více informací

39 Kč
34 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 20.11

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Bambusa bambos

Ostnitý bambus, který dorůstá výšky až 35 m. Listy jsou tenké, čárkovité, až 20 cm dlouhé. Ve své domovině se používá jako větrolam, z čeho vyplývá i jeho odolnost vůči větru. Mladé výhonky jsou jedné a bohaté na vitamíny. Bambusa bambos preferuje vlhké tropické klima, proto je vhodnou rostlinou do zimních zahrad a tropických skleníků. Dobře se mu bude dařit i jako pokojové rostlině.

Jak pěstovat bambus

  • Bambusy obecně nejsou příliš náročné na pěstování. Dobře rostou ve vlhké, ne ale zamokřené půdě. Oceňují pravidelnou zálivku. Na sucho reagují stočením listů, při dlouhodobém pěstování v suchém prostředí mají malé přírůstky – zakrňují. Vyšší druhy vysazujeme na slunečné místo či polostín. Menší a půdopokryvné bambusy do polostínu až stínu. Na zimu bambusy přikryjte, aby nevymrzly! Pokud je to možné, přistíníme je, případně zakryjeme chvojím či plachtovinou.

  • Semena před výsadbou namočíme na 24h do vody. K výsadbě používáme rašelinové tablety tzv. Jiffy. Tabletu namočíme, vložíme do květináčku a umístíme semeno cca 2 mm pod povrch substrátu. Zavlažíme podmokem. Udržujeme květináče stále ve vlhku a teplu v polostínu nebo na světlém místě. Klíčení probíhá v rozmezí 10-40 dnů v závislosti na druhu.

  • Roste na všech typech půdy, ale dává přednost těžkým půdám s dobrou drenáží a nízkým pH přibližně 5,5. Vyvarujeme se extrémů jako příliš kyselých či vápenatých půd. Také rychle vysychavé, písčité půdy nejsou vhodné.

  • Bambusy hnojíme na jaře, kdy tvoří velké množství nadzemní hmoty, takže je potřeba jim předem dodat poměrně velké množství hnojiva. V tomto období můžeme použít Cererit. Od července hnojíme každých 14 dní rozpustným Kristalonem. Na začátku srpna použijeme hnojivo s vyším obsahem draslíku, aby pletiva dobře vyzrála a rostlina se připravila na zimování. Opakovaně hnojíme až na jaře.

  • Rostliny netrpí chorobami ani škůdci.

Parametry a specifikace

Druhbambus

Návod k pěstování

  • Jak pěstovat bambus

    Postupný návod, který Ti pomůže od výsevu./p>

    Zadej email. Pošlu potvrzovací email a můžeme začít.