Bambus trnitý (Bambusa bambos) 5 semen

Jedná se o velice zajímavý druh bambusu, který se pěstuje zejména v tropech. Má velice zajímavou barvu a drobné ostny. Může dorůstat do výšky až 30 metrů. Balení obsahuje 5 semena. Více informací

49 Kč
43 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 06.02

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Bambus trnitý - Bambusa bambos - 5 semen

Trnitý bambus, který dorůstá výšky až 35 m. Listy jsou tenké, čárkovité, až 20 cm dlouhé. Ve své domovině se používá jako větrolam, z čeho vyplývá i jeho odolnost vůči větru. Mladé výhonky jsou jedlé a bohaté na vitamíny.

Bambusa bambos preferuje vlhké tropické klima, proto je vhodnou rostlinou do zimních zahrad a tropických skleníků. Dobře se mu bude dařit i jako pokojové rostlině.

Jak pěstovat bambus

  • Bambusy obecně nejsou příliš náročné na pěstování. Dobře rostou ve vlhké, ne ale zamokřené půdě. Oceňují pravidelnou zálivku. Na sucho reagují stočením listů, při dlouhodobém pěstování v suchém prostředí mají malé přírůstky – zakrňují. Vyšší druhy vysazujeme na slunečné místo či polostín. Menší a půdopokryvné bambusy do polostínu až stínu. Na zimu bambusy přikryjte, aby nevymrzly! Pokud je to možné, přistíníme je, případně zakryjeme chvojím či plachtovinou.

  • Semena před výsadbou namočíme na 24h do vody. K výsadbě používáme rašelinové tablety tzv. Jiffy. Tabletu namočíme, vložíme do květináčku a umístíme semeno cca 2 mm pod povrch substrátu. Zavlažíme podmokem. Udržujeme květináče stále ve vlhku a teplu v polostínu nebo na světlém místě. Klíčení probíhá v rozmezí 10-40 dnů v závislosti na druhu.

  • Roste na všech typech půdy, ale dává přednost těžkým půdám s dobrou drenáží a nízkým pH přibližně 5,5. Vyvarujeme se extrémů jako příliš kyselých či vápenatých půd. Také rychle vysychavé, písčité půdy nejsou vhodné.

  • Bambusy hnojíme na jaře, kdy tvoří velké množství nadzemní hmoty, takže je potřeba jim předem dodat poměrně velké množství hnojiva. V tomto období můžeme použít Cererit. Od července hnojíme každých 14 dní rozpustným Kristalonem. Na začátku srpna použijeme hnojivo s vyším obsahem draslíku, aby pletiva dobře vyzrála a rostlina se připravila na zimování. Opakovaně hnojíme až na jaře.

  • Rostliny netrpí chorobami ani škůdci.Zdroje fotografií:
By Tristan Schmurr from Luxembourg. - Flickr: Giant Thorny Bamboo., CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24507202

Parametry a specifikace

DruhBambus