Banánovník 

Vypěstujte si s našim eshopem banánovník ze semen a mějte doma čerstvé a domácí BIO banány! Nevíte si rady s tím, jak pěstovat banánovník? Nevadí! Průvodce pěstováním vám poradí jak banánovník sadit, pěstovat i sklízet. Dá vám cenné rady ohledně výběru substrátu a hnojiva. Banánovník bude lichotit vaší domácnosti a bude krásnou okrasnou rostlinou! Chcete se dozvědět o pěstování banánovníku více? Navštivte náš blogJak pěstovat banánovník, aby nám krásně rostl a plodil?

Jak pěstovat správně banánovník pro zdravou a krásnou úrodu?

Málokdo ví, že banánovník patří mezi exotické byliny a plody banánovníků se používají nejenom jako ovoce, ale i zelenina! Banánovník dorůstá až do několika metrové výšky. Tudíž se hodí k pěstování ve sklenicích nebo  do prostorných místností. Na trhu nalezneme také semena banánovníku, které dorůstají do menších výšek a hodí se i jako pokojové rostliny. Ve sklenících se banánového květenství dočkáme zhruba za 3/4 roku, naopak v bytě to budou 2-3 roky

Banánovníku vyhovuje vyživená půda. Hnojíme jednou za čtrnáct dní a to hnojivem na exotické rostliny. Pravidelně zaléváme, ale nepřeléváme. U banánovníku platí pravidlo, raději dvakrát denně a méně, než vůbec nebo přelít. Banánovník potřebuje vyšší teploty pro růst. Proto v zimě květináč umístíme nad topení, kde je teplota vyšší. 

 

Co je to banánovník a co obsahuje banán za látky?

Banánovník je tropická bylina, která patří do čeledi banánovníkovitých. U nás si můžeme vypěstovat okrasný banánovník, který dorůstá do menší výšky a nebo gigantický strom, který dorůstá až do výšky přes 15 metrů

Banánovník pochází z Nové Guiney a jihovýchodní Asie. Plody se mohou konzumovat syrové, vařené, pečené, ale i sušené. Můžeme si z nich udělat sušené banánové chipsy nebo třeba banánovou mouku. 

Nutriční hodnoty banánu:

Výživová hodnotaHodnota na 100 gVýživová hodnotaHodnota na 100 g
Bílkoviny1 gPolynenasycené0,1 g
Sacharidy22 gCholesterol0 mg
Cukry19 gVláknina2 g
Nasycené kyseliny0,1 gSůl0 g
Vápník12 mgVoda74 g
Tuky0,2 gVápník12 mg
Mononenasycené0,02 gPHE60 mg
Energie94 kcal--