Postupný návod od výsevu pod sklizeň.
Jak bude tvá rostlinka šplhat květináčem,
vždy když bude potřeba, ozvu se co a jak dál.
Zpět k nákupu
Vytvořit objednávkuMohutný kultivar banánovníku, který je velmi mrazuvzdorný! Efektivní jsou i jeho velké žebrované listy. Lze ho pěstovat v exteriérech i interiérech. Balení obsahuje 5 semen. Více informací
Dostupny od:
Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč
Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice
Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč
Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.
Doprava zdarma nad 1500 KčBanánovníky jsou jedním z prvních stromů, které přicházejí na mysl, když si představíme tropy. Nicméně, věděli jste, že se nejedná o strom? Je to vlastně největší bylina na světě!
Bez ohledu na to, jak velkou máte zahradu, banánovník bude slušet každé! I přesto, že většina druhů prospívá spíše v teplejších klimatech, existují i takové, které jsou mrazuvzdorné! S úspěchem lze banánovníky také pěstovat v zimních zahradách a interiérech!
Mohutný kultivar se vyznačuje obrovskými listy o délce až 2,5 m a šířce až 70 cm které mají purpurové žíhání. Dorůstá výšky až 6 m. Je mrazuvzdorný do -4°C, v zábalu vydrží až -21°C i více (podle provedení izolace). Plody mají nasládlou dužninu, ale jsou tvrdé a obsahují několik velkých semen. Nedoporučuje se je konzumovat, avšak nejsou nejedlé. Bude se mu dobře dařit v každém interiéru, zahradě a nebo zimní zahradě či skleníku.
Banánovníky nejsou náročné na pěstování. Daří se jim v obyčejné zahradní půdě, která je dobře odvodněná a bohatá na živiny. Vyžaduje chráněné, slunné stanoviště. Půdu udržujeme vlhkou, ne zamokřenou. Hlavně v zimních měsících hrozí, že rostlinám vlivem vlhka uhnijí kořeny. Na přezimování banánovníku je potřebná teplota 10-20 ° C. Při pěstování v zahradě banánovník přikryjeme plachtou či mulčem. Před zimováním banánovníku ořežeme listy, na jaře znovu obrazí.
Obal semene před samotným výsevem musíme narušit, nejlépe obrousit (skarifikovat). Následně je umístíme do teplé vody minimálně na 48 hodin. Semena vysazujeme do hloubky 2cm. Vyklíčí zhruba do 1 měsíce při stálé teplotě 23-25 ° C.
Pěstební substrát by měl být těžší s vysokým podílem organické hmoty. Nejlépe s obsahem rozložené chlévské mrvy, a přitom propustný. Vhodné je tedy míchat ho s pískem a rašelinou. Optimální hodnota je pH 7. Zasolení banánovníky nesnáší.
K rychlému růstu doporučujeme přibližně v polovině jara hnojit rychle rozpustnými hnojivy na bázi dusíku. Pravidelně přihnojujeme také draslíkem.
Banánovníky netrpí v našich podmínkách chorobami ani škůdci, kteří by je ohrožovali. Avšak dáváme pozor, aby rostliny nebyly v trvale vlhké půdě. Obzvláště v zimních měsících hrozí zahnívání kořenů a s tím spojený úhyn rostlin.
Druh | banánovník |
Postupný návod, který Ti pomůže od výsevu až po sklizeň.
Zadej email. Pošlu potvrzovací email a můžeme začít.