Výrobce

BIO semena 

Vypěstujte si s našim eshopem ze 100% čerstvých BIO semen bohatou úrodu rostlin! S Pěstíkovým průvodcem si ekologicky vypěstujete všechny druhy zeleniny, exotické ovoce, microgreenstravní směsbylinky a aromatické koření! Pěstík vám poradí, jak ekologicky sázet, jak pěstovat, jaké přírodní hnojivasubstráty použít. V neposlední řadě vám poradí se sklizní a skladovánímCo to jsou BIO semena a BIO osivo a jak správně BIO zeleninu pěstovat?

Co to jsou BIO semena nebo BIO osivo?

U pěstíka si pořídíte opravdu 100% čerstvá BIO semena pro ekologické pěstování. Chcete si vypěstovat BIO zeleninu? S námi toho snadno dosáhnete a užijete si bohatou BIO úrodu. Naše BIO osiva jsou certifikované ekologickým zemědělstvím. Na semena nebyly použity žádné pesticidy ani umělá hnojiva. Naše semena jsou v maximální harmonii s přírodou a chrání půdu před chemií. Z našich semínek si můžete vypěstovat nejenom BIO klíčkymicrogreens ale také fazole či špenát

 

Jak správně BIO osivo nebo BIO semena pěstovat?

Dlouholeté studie prokázaly, že zelenina, která se pěstuje ekologickým způsobem, má více zdraví prospěšných látek. S BIO zeleninou si užijete více vitamínů, vlákniny ale také minerálních látek. Při pěstování používejte výhradně ekologické hnojiva a postřiky. Pokud použijete chemické, už nemůžete o BIO plodinách mluvit tak, že jsou BIO. Celá zahrádka musí být ekologická, nic nesmí být chemicky ošetřeno. Dopřejte své zahrádce maximální péči! Jen na takové zahrádce se bude dařit beruškám, které požírají mšice, nebo žížalám, které mají také blahodárný vliv na úrodu.

Kombinujte různé druhy zeleniny. Nepěstujte na záhoně pouze jeden druh, ale vybírejte k sobě takové druhy, které na sebe mají pozitivní vliv. Například listové zelenině se výborně daří vedle kořenové zeleniny. Každá rostlina potřebuje pro správný a zdravý růst živiny z půdy. Proto používejme výhradně organické hnojiva nebo přírodní kompost. Můžete využít také zelené hnojení, které se v dnešní době těší velké oblibě. Růst plevele dokážete eliminovat mulčovací textilií. Netkaná textilie také chrání rostliny před škůdci a nemocemi. Společně se zeleninou saďte také bylinkyAromatické koření odpuzuje škůdce.