Bílý čajovníkový strom (Kunzea ericoides) 25 semen

Rostlina známá pod názvem Kanuka nebo bílý čajovníkový strom. Kvete mnoha bílými květy a je mrazuvzdorná. Hodí se i pro pěstování v nádobách. Balení obsahuje 25 semen. Více informací

39 Kč
34 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Bílý čajovníkový strom - Kunzea ericoides - 25 semen

Rychle rostoucí, stálezelený keř nebo malý vzpřímený strom, vyskytující se přirozeně v Austrálii a po celém Novém Zélandu. Dorůstá výšky 10 m.

Kvete malými bílými květy, které bohatě pokrývají celou korunu stromu. Listy neopadávají. Z listů se vyrábí olej, především na úlevu při bolestech a zánětech. Rostlina posiluje imunitní systém celého organismu, má antibakteriální a protiplísňové účinky. Vyniká jako solitérní strom či ve skupinách pro jeho atraktivní větvení. Hodí se i pro pěstování v nádobách.


Jak pěstovat čajovníkový strom

  • Preferuje slunné polohy, dobře odvodněné půdy. Snáší polostín, sucho, vítr, chudé půdy, mírné mrazy. Nesnáší přemokření. Pěstujeme li rostlinu na větrném místě, je dobré mladé stromky dobře podepřít.

  • Semena vysazujeme do sterilizovaného substrátu nebo do rašelinových Jiffů. Jemně zatlačíme do substrátu. Rozprašovačem pokropíme. Umístíme na světlé stanoviště. Udržujeme pokojovou teplotu nad 23 stupňů.

  • Snáší téměř všechny půdy vyjma zasolených a silně kyselých.

  • Hnojivo aplikujeme brzy zjara nebo na podzim. Hnojíme chlévskou mrvou nebo humusem.

  • Rostlina netrpí škůdci ani chorobami.

Zdroje fotografií:
By Kathy Warburton - https://www.inaturalist.org/photos/1243002, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64784770
By Karora - Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5583114

Parametry a specifikace

Druhkunzea