Eukalyprus alpský (Eucalyptus alpina) 7 semen

pošli přes

Pěstík zahradní potřeby

Eukalyptus alpský (Eucalyptus alpina) 7 semen

Blahovičník patří k nejoblíbenějším léčivým stromům. Jeho listy obsahují velké mnosžví léčivých silic, které se odpařují do ovzduší, ničí bakterie a odpuzují zmyz. Více informací

59 Kč
51 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem do týdne

Zboží k vám dorazí 03.10

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Eukalyptus alpský - Eucalyptus alpina - 7 semen

Blahovičník či jinak eukalyptus je velmi rychle rostoucí strom s modrošedými nebo zelenými listy. Rod Eucalyptus obsahuje přes 600 druhů a všechny z nich jsou původem z Austrálie. Má bělavé květy. V našich podmínkách může dorůstat až 2 m. Patří mezi nejúčinnější přírodní léky na planetě. Je oblíbenou potravou pro koaly.

Pomáhá v léčbě astmatu, onemocnění dýchacích cest či bronchytidě. Eukalyptové silice se pro svoji vůni používá při výrobě parfémů a různých esenciálních olejů. Olej z eukalyptu lze také použít jako podpůrný prostředek při léčbě a hojení drobnějších ranekEukalyptus je rovněž dobrým insekticidem a repelentem.Jak pěstovat eukalyptus

  • Vyžaduje světlé místo bez přímého slunce. Nejlepší je místo s rozptýleným světlem. Zálivka by měla být dostatečná, vyvarujeme se však přemokření. Rostlinám pěstovaným v interiéru prospívá letnění v polostínu. V létě mladé rostliny zaštipujeme, aby se bohatě větvily. Vyžaduje spíše chladnější teploty, nejméně však 7 ° C. Každý rok na jaře rostlinu přesazujeme. Substrát doplňujeme o rašelinu.

  • Semena vyséváme je nejlépe v únoru nebo v březnu. Výsev se provádí na povrch substrátu. Substrát by měl být složený z 60% zahradnickým substrátem a ze 40% rašelinou. Substrát udržujeme stále vlhký, ale nikdy by neměl být přemokřený, protože by se na něm mohla objevit plíseň. Ideální teplota pro klíčení je kolem 18 °C. Semenáčky umístíme do folie na světlé stanoviště. Semena klíčí do 14 dní.

  • Vhodným substrátem pro pěstování je směs drnovky a kompostové či listové zeminy, doplněná o říční písek.

  • Hnojivo aplikujeme vždy od dubna do srpna každé 2 týdny komplexním minerálním hnojivem pro pokojové rostliny.

  • Rostlina netrpí škůdci ani chorobami.

Parametry a specifikace

DruhEukalyptus