Borovice Himalájská ( pinus roxburghii) 4 semena

Nádherná borovice původem z pohoří Himaláj. Je ceněná pro vysoký obsah plyskyřice, která nádherně voní. Balení obsahuje 4 semena. Více informací

25 Kč
22 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Pinus roxburghii

Je jednou z nejužitečnějších dřevin v himálajské oblasti. Pinus roxburghii je velký strom dosahující 30 až 50 m. Kůra je červeno-hnědá, hustá a hluboce rozpukaná ve spodní části trupu. Naopak tenčí a šupinatá v horní části koruny. Jelice jsou ve svazku po třech a až 35 cm dlouhé. Vytváří velké množství pryskyřice, z které se vyrábí terpentýn. Je mrazuvzdorná..

Jak pěstovat borovici

  • Preferuje světlé stanoviště, vlhké půdy s dobrým odvodněním. Žádná tolerance k stínu. Vzrostlé stromy tolerují suché půdní podmínky.

  • Provádíme jarní výsev ve studeném pařeništi do substrátu smíchaného ze zahradní zeminy, rašeliny a štěrku v poměru 2:2:1. Pro větší jistotu, necháme semena asi měsíc před výsevem stratifikovat. Před výsevem je namočme na 24 hodin do odražené vody.

  • Preferuje dobře propustnou písčitou až středně hlinitou půdu. Může růst v chudé půdě. Snáší téměř každé pH, ale preferuje spíše kyselé prostředí.

  • Můžeme použít speciální hnojiva pro jehličnany. Dávkování a aplikace provádíme podle návodu na obalu.

  • Jehličí dříve krásně zelených borovic žloutne, hnědne a předčasně opadává. Poškození způsobuje parazitická houba sypavka borová. Sypavkou trpí především borovice lesní, vyskytuje se však i na dalších dvoujehličkových borovicích. Rozvoj choroby podporuje zvýšená vlhkost prostředí. Na ochranu se doporučuje používat fungicidní postřiky ve čtrnáctidenních intervalech od poloviny července do října.

    Obaleč prýtový. Jeho housenky nejdříve ožírají jehlice a následně se zavrtávají do postranních pupenů, v nichž přezimují. Vhodnou ochranou jsou postřiky proti housenkám.

    Ploskohřbetka sazenicová vytváří na koncových pupenech mnoho kukel. Ty jsou viditelné pouhým okem. Podlouhlé a hnědé. Ošetreni se provádí manuálním odstraněním viditelných kukel a následně postřikem. Vhodné je použít např. Decis Mega či karate Zeon.

Parametry a specifikace

Druhborovice