Cajeput - 100% přírodní esenciální olej (10ml) - Pěstík

Esenciální olej Cajeput má svěží, ovocné, sladké, bylinné aroma podobné kafru. Dobře se mísí s mnoha dalšími esenciálními oleji, včetně těch z rodiny citrusových, květinových, mátových a dřevěných. Více informací

189 Kč
156 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 29.05

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Cajeput (Melaleuca cajuputi)

Esenciální olej Cajeput je destilován parou z aromatických listů a větviček Melaleuca cajuputI. Stromu, který pochází z Austrálie. Melaleuca cajuputi, známá také jako 'White Tea Tree', 'White Wood' a 'Weeping Paperbark Tree', sdílí širokou škálu vlastností s eukalyptem a Tea Tree (oba jsou ze stejného rodu, Melaleuca) v přírodním složení a vůni. 

Název Cajeput je odvozen od jeho indonéského názvu, kayu putih nebo White Wood. Stromy mají šedobílou papírovou kůru a nádherné bílé, růžové a fialové květy. Kvůli své kráse se stromy Cajeput často používají v krajinném designu a jsou také známé jako River Tea Trees, Weeping Tea Trees a Punk Tree. Strom Cajuput může dorůst až 30 metrů na výšku a pochází z Malajsie, Indonésie, Vietnamu, Jávy a Austrálie.

Využití oleje z Cajeputu

Cajeput esenciální olej obsahuje více než 70 % 1,8 cineolu a je vhodný pro použití v široké řadě wellness aplikací a formulací určených k podpoře imunitního systému. Tento esenciální olej pomáhá podporovat zdravou funkci plic a dýchacích cest, zejména pokud chcete pomoci snížit přetížení způsobené nachlazením nebo chřipkou, otevřít a vyčistit plíce a podpořit dýchací systém, pokud se zdá, že je přítomna mírná infekce. Cajuput olej je také užitečný, když chcete zmírnit drobné bolesti, záněty a nevítané svalové křeče. Cajeput olej se často kombinuje s různými máty a dalšími rostlinnými látkami, aby se vytvořily pleťové vody, balzámy a masti pro následné šoky po namáhavém cvičení. Kromě toho může tento australský esenciální olej také pomoci podporovat zdravý trávicí systém.

Emočně a energeticky Cajeput olej povznáší a osvěžuje. Tento esenciální olej je uklidňující a omlazující, zejména v období emoční únavy a může pomoci podpořit optimismus a znovu získat pozitivní výhled. Jemná difúze Cajeputu v kancelářském prostředí – s jinými esenciálními oleji nebo bez nich – pomáhá bojovat proti ospalosti a oživuje vzduch svým dynamickým aroma podobným mentolu.

Jak používat

Olej je vhodný používat k aromaterapii.

Olej lze použít k obohacení kosmetických krémů, ke koupeli či masáži.

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití.

Další informace

Použitá část rostliny: listy a větvičky

Extrakční proces: destilace parou

Barva: čirá až světle žlutá tekutina

Země původu: Austrálie

#CAS: 8008-98-8 ; 85480-37-1

#FEMA: 2225

#EINECS: 287-316-4

Parametry a specifikace

Objem10 ml
Účinkywellness
ZnačkaPěstík
CertifikaceZ udržitelného zemědělství, Vhodné pro vegany, 100% Organic
Druh olejeEsenciální olej
Roční obdobíLéto
ÚčinekOsvěžující, Očistný, Povzbuzující
Vhodné proMuže
Účel použitíAkné, Bolesti hlavy a migrény, Chřipka a nachlazení, Posílení imunity, Péče o pleť, Péče o vlasy, Záněty
VůněBylinná
Od A do ZC

online podpora nákupu pohodlný nákupGarance vrácení pěněz doprava zdarma

    online podpora nákupu                 pohodlný nákup                garance vrácení peněz             doprava zdarma nad 1 500,-