Čajovníkový strom (Melaleuca alternifolia) 30 semen

29 Kč
25 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Čajovníkový strom - Melaleuca alternifolia - 30 semen Jak 

Čajovníkový strom známý také jako kajeput střídavolistý není čajovníkem, který se využívá na výrobu čaje. Je totiž pěstován pro svůj vysoký obsah silic obsažených v listech.

Silice, které čajovníkový strom obsahuje jsou nejsilnějším přírodním antiseptikem na světě a v dnešní době je najdeme v obrovském množství léčebných přípravků. Díky svým antibakteriálním účinkům se aplikuje na různé problémy s pokožkou (akné, lupénka, ekzémy apod.). Je třeba znímit i jeho antimykotické a protiplísňové účinky, které se využívají při plísňových onemocněních nehtů, kůže či nohou.

Esenciální olej z čajovníků se uvolňuje při mechanickém poškození listu (naříznutí či zmáčknutí). Drobné váčky s obsahem léčivých silic praskají a vypouštějí rychleprchající směs téměř stovky různých látek.

Díky obsahu vonných silic odpuzuje čajovníkový strom hmyz, vši a klíšťata.

Čajovníkový strom je zajímavý i díky svému zbarvení kůry. Na povrchu je bílá a zakrývá černý kmen. V řečtině je tento druh nazýván melaleuca což znamená černo-bílý.Jak pěstovat čajovníkový strom


- Semínka vyseváme na povrch substrátu. Ten musí být po dobu klíčení stále vlhký a bylo by dobré udržovat zhruba skleníkovou teplotu. Klíčení trvá zhruba 14 dnů. Nejlepším obdobím pro klíčení je jaro až léto.
- Čajovníkový strom preferuje mokré až téměř bahnité půdy. Jeho domovem jsou totiž močály v Austrálii. Je vhodná častější zálivka.
- Během léta jej můžete přemístit ven, teploty ale nesmí klesnout pod 17 stupňů.
Zdroje fotografií:
By Geoff Derrin - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63755005
By Tangopaso - Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19409739

Zákazníci s tímto produktem nakoupili také: