Štětkovec citrónový (Callistemon citrinus) cca 30 semen

Keř, který je původem z jihovýchodní Austrálie. Dorůstá do výšky až 3 metry. Rostlina má červené květy, které mají tvar štětky. Velmi efektní nádobová rostlina pro terasy a balkony. Balení obsahuje 30 semen. Více informací

85 Kč
74 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Štětkovec citrónový - Callistemon citrinus - 30 semen

Keř pocházející z jihovýchodní Austrálie, který může dosahovat výšky až 3 m. Květy vyrůstají na průběhu větví. Jsou dlouhé až 10 cm. Kvetou v červnu a červenci, mnohé kvetou i dvakrát do roka. Stálezelené, až 7cm dlouhé listy jsou kopinaté. Mladé lístky mají chloupky, při prohnutí uvolňují citronovou vůni. Vypadá nádherně pěstovaný jako bonsaj. Štětkovec pěstujeme v nádobách, letníme ho na terase či balkonu.


Jak pěstovat štětkovec

  • Vyžaduje velmi světlé místo až výslunní. Ve vegetační době vydatně zaléváme. Vyvarujeme se přemokření a vápenité vody. Příliš dlouhé výhony po odkvětu zkrátíme. Rostliny přezimují na světle a v chladu, při teplotě + 5 až 10°C. Přibližně každé 4 týdny je zalijeme, protože bal nesmí vyschnout. Na jaře přesadíme. Aby kvetl, potřebuje chladné přezimování.

  • Semena vyséváme na povrch propustného substrátu pod sklo.Vlhkost udržujene rosením. Nádobu přikrejeme sklem nebo folií tak,aby byl pod krycí materiál přístup vzduchu, ale zároveň se udržovala vyšší vlhkost. Po vyklíčení a zesílení rostlinky i s kořenovým balem přesadíme do větší nádoby. Mladé rostliny v zimě musí být v bezmrazé místnosti.

  • Štetkovec dobře prospívá v půdách s kyselou reakcí. Vhodným substrátem je tedy běžný rašelinový substrát.

  • Během vegetace rostliny přihnojujeme každých 14 dní nevápenatými hnojivy.

  • Netrpí ani chorobami či škůdci. Rostliny mohou být vzácně napadeny štítěnkami při příliš teplém nebo tmavém přezimování nebo v létě mezi jinými napadenými rostlinami.

Parametry a specifikace

DruhŠtětkovec
Druh exotických rostlinOkrasné, Mrazuvzdorné
Výška vzrůstuKeře
PěstováníVenku, V květináči, Uvnitř, Na slunci
Vhodné proZačátečníky
Od A do ZS