Kasie obecná (Cassia fistula) - 7 semen

pošli přes

Kasie obecná (Cassia fistula) - 7 semen

Rostlina známá také jako asijský zlatý déšť. Její květy jsou složené v dlouhé převislé latě, která má délku až 1 m. Květy jsou jasně žluté, jemně vonné. Nádherná rostlina, ozdoba každé terasy. Balení obsahuje 7 semen. Více informací

39 Kč
34 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Cassia fistula

Pochází z jižní Asie. Cassie neboli zlatý déšť je nádherný strom, který dorůstá výšky až 20m. Jeho výjmečnost spočívá v jeho květech. Od července do října se objevují dlouhé laty jasně žlutých květů, ty mohou být až 1 m dlouhé! Květy mají příjemnou jemnou vůni. Rostlina je medonosná, takže láká včely a motýli. Po odkvětu se na rostlině objevují dlouhé hnědé lusky, které jsou velmi dekorativní. Listy jsou sytě zelené, jemně stříbřitě plstnaté a zpěřené.

Rostlinu je vhodné pěstovat např. jako bonsai a seřezávat si ji. Nebude o květy ochuzena. Jelikož není plně odolná našim klimatickým podmínkám, pěstujeme ji v zimních zahradách, sklenících. V létě udělá ozdobu na terase či zahradě.

Jak pěstovat Cassii

  • Rostlina vyžaduje slunné stanoviště. Zálivku vyžaduje pravidelnou, nicméně dospělí jedinci jsou odlní vůči suchu. Rostlinu zaléváme až je substrát plně vyschlý. Nepřeléváme ji. Rostlina sice snáší teploty těsně pod 0, ale plně mrazuvzdorná není. Vhodné je její letnění na terase a v zimě pěstování v teplém skleníku či zimní zahradě, kde v zimě teplota neklesne pod 10 stupňů Celsia. V březnu rostlinu seřežeme na polovinu.

  • Semena před výsadbou obrousíme (jemně) a namočíme na 24h do studené vody. Vyseváme je jemně pod povrch (1cm) speciálního substrátu určeného pro výsev. Rostliny rostou rychle, takže je vysazujeme zvlášť do jednotlivých nádob (kelímků). Udržujeme substrát stále vlhký, na světlém stanovišti. Teplota by neměla klesnout pod 22 stupňů Celsia. Semena vyklíčí během 1-4 týdnů.

  • Rostliny jsou tolerantní k většině typů půd s neutrálním pH. Zároveň mají rádi vodu, ale nejlépe prospívají v dobře odvodněné půdě.

  • Na jaře aplikujeme hnojivo bohaté na dusík a draslík, na podporu a tvorbu květů. Můžeme použít pomalu uvolňující se granulovaná hnojiva a nebo vodorozpustná, která aplikujeme 1x za 20-25 dní. Při hnojení hlídáme pH půdy, které musí stále zůstat neutrální.

  • Rostlina netrpí škůdci ani chorobami.

Parametry a specifikace

Druhkasie