Vlnovec pětimužný - 7 semen

Tropický strom, který je původem z Mexika, Střední Ameriky a Karibiku. Strom dorůstá do výšky až 70 m. Jeho kmen má v průměru až 3 m. Kvete nádhernými květy, když strom nemá listí. Balení obsahuje 7 semen. Více informací

39 Kč
34 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pěstík.cz - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Ceiba pentandra

Tropický strom pocházející z Karibiku, Mexika a Střední Ameriky. Je to velmi mohutný a majestátný strom. Staří Mayové ho považovali za posvátný, podobně i Maorové a američtí Indiáni. Může dosahovat velikosti až 70 m. Má malé bílé květy, které se objevují v krémové, žluté nebo růžové barvě. Objevjí se v zimě když strom ztrácí své listí. V dospělosti vytváří až 15 cm lusky, které obsahují semena v načechrané nažloutlé vláknině. Tyto vlákna se využívají k výplní polštářů, matrací, plyšových hraček či na izolaci. Odvar z kůry tohoto stromu je účinný na bolesti hlavy a pomáhá při diaberu rypu II. Olej ze semen kapoku se používá při výrobě mýdla.

Jak pěstovat kapok

  • Rostlina preferuje polostín. Vyžaduje neustále vlhký substrát. Přemokření není žádoucí. Nesnáší sucho. Rostlinu můžeme rosit. Na zimu zálivku omezíme na minimum.

  • Semena vysazujeme kdykoliv během roku. Sázíme je zhruba 4 cm hluboko do pěstitelského substrátu nebo sadbovacích tablet. Je potřeba zajistit rostlině dostatek vlhkosti, proto jí můžeme přikrýt igelitovým sáčkem či dát do menšího skleníku pro pokojové rostliny. Ke klíčení potřebuje teplotu okolo 20 stupňů. Doba klíčení je ca. 3 týdny.

  • Substrát musí být bohatý na živiny, dobře propustný. Na dno nádoby je vhodné umístit drenáž z keramzitu.

  • Rostlinu není třeba přihnojovat.

  • Je odolný proti plísním a škůdcům.

Parametry a specifikace

Druhvlnovec