Výprodej! Nejprodávanější Thunbergia al/černooká Zuz/žl 03670

pošli přes

Moravo Seed zahradní potřeby

Černooká Zuzana pnoucí (Thunbergia alata)

EXP. 12/22 Oblíbená okrasná letnička pro balkony, truhlíky a nebo do zahrad! Oblíbená žlutá barva prozáří každé místo Vaší zahrady! Balení obsahuje 15 semen. Více informací

26 Kč
23 Kč bez DPH

-25%

35 Kč

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 03.02

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

EXP. 12/22

Thunbergia alata

Pojmenování černooká Zuzana získala díky nápadnému, tmavě hnědému až černému oku, které tvoří střed květu, který je nejčastěji svítivě žlutý nebo červený. Původem pochází z východní částí Afriky. V Africe rostou thunbergie jako stálezelené popínavé keře. U nás se pěstují jako nádobové letničky a nebo jako popínavky na pergoly a ploty do zahrad.

Její úzce srdčité listy vytvoří kompaktní plochu, na které velmi dobře vynikne krása jejich zářivých květů. Kvete od května maximálně do října.

Jak pěstovat černookou Zuzanu

  • Prospívají na teplých slunných stanovištích chráněných před větrem. Půdu potřebují vlhkou, dobře propustnou. Zasadíme-li thunbergii do závěsného koše, kde nebude mít možnost popínání, její oddenky se volně svěsí dolů a my tak získáme velmi atraktivní závěsnou rostlinu. Na podzim i jaře rostlinu zkrátíme a uložíme ve světlé chladné místnosti při teplotě okolo 10 stupňů, kde ji přezimuje za velmi mírné zálivky.

  • Semena vyséváme v březnu. Vzešlé semenáčky přepícháváme do 9cm květináčků a umístíme na okenní parapet. Vysazujeme v polovině května.

  • Vyžaduje propustné humozní půdy. Půda by měla být bohatá na vápník, lehká.

  • Hnojivo aplikujeme od jara do léta hnojive pro kvetoucí rostliny.

  • Bývá napadána houbovými chorobami, především padlí. Preventivními postřiky fungicidy předejdeme předčasnému uhynutí rostliny.

Parametry a specifikace

DruhČernooká Zuzana
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku14.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm

Zákazníci s tímto produktem nakoupili také: