Thunbergia al/černooká Zuz/žl =

pošli přes

Černooká Zuzana (Thunbergia alata) 12 semen

Oblíbená okrasná letnička pro balkony, truhlíky a nebo do zahrad! Oblíbená žlutá barva prozáří každé místo Vaší zahrady! Balení obsahuje 12 semen. Více informací

minimální množství je 10 množství tohoto výrobku

32 Kč
28 Kč bez DPH

Dostupnost: Do týdne u vás

Zboží k vám dorazí 04.12

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Thunbergia alata

Pojmenování černooká Zuzana získala díky nápadnému, tmavě hnědému až černému oku, které tvoří střed květu, který je nejčastěji svítivě žlutý nebo červený. Původem pochází z východní částí Afriky. V Africe rostou thunbergie jako stálezelené popínavé keře. U nás se pěstují jako nádobové letničky a nebo jako popínavky na pergoly a ploty do zahrad.

Její úzce srdčité listy vytvoří kompaktní plochu, na které velmi dobře vynikne krása jejich zářivých květů. Kvete od května maximálně do října.

Jak pěstovat černookou Zuzanu

  • Prospívají na teplých slunných stanovištích chráněných před větrem. Půdu potřebují vlhkou, dobře propustnou. Zasadíme-li thunbergii do závěsného koše, kde nebude mít možnost popínání, její oddenky se volně svěsí dolů a my tak získáme velmi atraktivní závěsnou rostlinu. Na podzim i jaře rostlinu zkrátíme a uložíme ve světlé chladné místnosti při teplotě okolo 10 stupňů, kde ji přezimuje za velmi mírné zálivky.

  • Semena vyséváme v březnu. Vzešlé semenáčky přepícháváme do 9cm květináčků a umístíme na okenní parapet. Vysazujeme v polovině května.

  • Vyžaduje propustné humozní půdy. Půda by měla být bohatá na vápník, lehká.

  • Hnojivo aplikujeme od jara do léta hnojive pro kvetoucí rostliny.

  • Bývá napadána houbovými chorobami, především padlí. Preventivními postřiky fungicidy předejdeme předčasnému uhynutí rostliny.

Parametry a specifikace

Druhčernooká zuzana
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm