Pažitka česneková Neko

Vynikající odrůda dosahující vysokých výnosů. Hodí se také k rychlení. Má aromatickou, mírně česnekovou chuť a hodí se zejména do omáček všech druhů. Více informací

59 Kč
51 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 18.06

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Allium schoenoprasum - Neko

Pavlonie plstnatá - strom štěstí je středně vysoký strom, listnatý a opadavý. Impozantního vzhledu pocházející z Asie. Sadí se při narození děvčátka. Kvete květen až červen. Květy jsou nápadné, fialové. Nápadné jsou také velké plstnaté listy.
Prospívá na slunném stanovišti. Odolná proti mrazu do -27°C. Po zakořenění kvete za 6-8 let. Na stinném stanovišti pěstujte pro krásné listy. První rok přezimujte rostlinu při pokojové teplotě, než si vytvoří potřebný kořenový bal. Na stanoviště přesazujte při výšce 20 cm. Substrát 1/2 zeminy a 1/2 rašeliny nebo kompostu. Zaléváme střídmě, nepřemokřujeme. Listy rosíme. Hnojíme 1x za 14 dní do květináče, ne na listy.

  • Vyžaduje slunné stanoviště až polostín. Přímé slunce není vhodné. Pažitka je poměrně náročná na zálivku – nesmí přeschnout, ovšem přemokření ji také nesvědčí. Pravidelné seřezávání rostlině prospívá. Nežene do květu a vede k pravidelné obnově.

  • Semena vyséváme v březnu, případně v dubnu do květináče s kvalitní půdou. Vhodný je běžně dostupný zahradnický substrát. Semena vyséváme naprovrch a jemně zasypeme, zalijeme a umístíme na slunné a teplé místo, aby mohla semena vyklíčit. Do 5 dnů semena vzklíčí.

  • Vyžaduje půdu bohatou na humus, která musí být dobře propustná a vlhkodržná. Ideální je hlinitopísčitý substrát s vyšším obsahem vápníku.

  • Během vegetace rostliny přihnojujeme plným NPK hnojivem ve formě zálivky každých 14 dní. Vhodné je hnojivo Cererit, Kristalon či speciální hnojiva určená pro bylinky.

  • Na listech a stvolech celé řady druhů rodu Allium vytvářejí na jaře oranžově žluté až až oranžové vystouplé polštářky. Pokud se na rostlině, které pěstujete takové polštářky objeví, jedná se o rez cibulovou. Ochranu lze provádět pomocí postřiku Saprol New. Rostliny jsou občas napadeny háďátky, v tomto případě doporučujeme v jejich těsné blízkosti vysázet aksamitníky či ostálky, které háďátka odpuzují.

  • Sklízíme dle potřeby měkké stonky pažitky. Stonky s květem nepoužíváme. Odštipujeme me, rostlina díky nim ztrácí část svého aroma.

Parametry a specifikace

Druhpažitka