Výprodej! Centaurea imp/chrpa císař/sm

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Chrpa císařská Mix

Vzpřímeně roustoucí letnička, která je zhruba 90 centimetrů velká. Hodí se k řezu nebo ke skupinovým výsadbám. Balení obsahuje 90 semen. Více informací

14 Kč
13 Kč bez DPH

-50%

28 Kč

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 07.03

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Centaurea imperialis - mix

Původem je z Evropy, Asie. Jsou nenáročné na pěstování. Patří do čeledi Asteraceae – Hvězdnicovité. Hojně roste na polích a lukách. V zahradnictví se však používá kultivar, jehož květy jsou větší, vzrůst bujnější a hustější. Vytrvalé druhy vydrží na záhoně řadu let. Kvete od června do srpna, je až 90 cm vysoká. Listy jsou kopinaté, úzké, šedozelené. Přitahují motýly a včely. Výborně hodí k řezu a k sušení. Na záhonech ji můžete párovat s kosatci či okrasnými česneky.

Jak pěstovat chrpu

  • Vyžaduje slunné stanoviště plné přímého slunce. Snese i slabě přistíněné stanoviště. Vyžaduje teplé a suché stanoviště. Udržujeme pravidelnou zálivku, hlídáme, aby se půda nepřekyselila, protože chrpy mají raději více zásaditou.

  • Semena chrpy vyséváme v březnu do skleníku a udržujeme je při stabilní teplotě pohybující se okolo 20 stupňů a dostatečné závlaze. Po zmrzlících vysazujeme na stanoviště. Chrpa císařská může být vysazována přímo na stanoviště.

  • Propustná, humozní půda s dostatkem vápníku.

  • Pokud je půda bohatá na živiny, nepřihnojujeme chrpu pravidelně. Používáme spíše hnojiva s obsahem vápence.

  • Chrpy mohou napadat houbové plísně a onemocnění jako je padlí či plíseň šedá (botryotiniová skvrnitost). Akto napadené rostliny ošetřujeme fungicidními přípravky. Mohou se vyskytnout i háďátka, která můžeme zlikvidovat vysázením Aksamitníku (Tagetes sp.), který háďátka odpuzuje.

Parametry a specifikace

DruhChrpa
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm

Zákazníci s tímto produktem nakoupili také:

online podpora nákupu pohodlný nákupGarance vrácení pěněz doprava zdarma

    online podpora nákupu                 pohodlný nákup                garance vrácení peněz             doprava zdarma nad 1 500,-