Výprodej! Mimosa pudica/citlivka/rů

pošli přes

Citlivka růžová (Mimosa pudica )

EXP. 12/22 Citlivka kvete kulovitým květenstvím šeříkově růžové barvy. Regauje na dotyk sevřením lístků. Velmi krásná podívaná. Nádherná pokojovka do vašeho interiéru!  Více informací

13 Kč
11 Kč bez DPH

-25%

17 Kč

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 02.12

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

EXP. 12/22

Mimosa pudica

Velice atraktivní a krásně kvetoucí rostlina, která na první dojem nevypadá nevšedně. Rostlina si vysloužila název citlivka, jelikož reaguje na dotyk. Opravdu! Stačí přejet prstem po jejích lístkách a ty se okamžitě svírají k sobě! Tomuto jevu se říká seismo-nastie.

Tato dřevina dorůstá 30 – 60 cm. Má dlanité zpeřené listy, které se skládají při dotyku a také s večerním usínáním. Pochází z tropické Ameriky, rychle se však rozšířila do tropů celého světa. Kvete do 2 let od výsadby výrazným růžovo-fialovým květenstvím. Citlivka je skvělou rostlinkou pro pěstování v interiérech. Pochází z tropů, takže chlad není pro tuto rostlinu žádoucí.

Jak pěstovat citlivku

  • Rostlina má raději vyšší teploty, při 13°C uvadá. Rostlinu občas rosíme - můžeme ji umístit také do koupelny. Substrát zaléváme tak, aby nevysychal. Přeschnutí substrátu vede k usychání listů a opadávání. Vyžaduje přímé světlo až polostín.

  • Semena vyséváme do substrátu rašeliny a písku 3:1. Substrát udržujeme stále vlhký. Umístíme na světlé stanoviště. Semena klíčí při 18-25°C.

  • Vhodná je směs rašeliny a písku.

  • Od jara do léta hnojíme standardním tekutým hnojivem pro pokojové kvetoucí rostliny.

  • Rostlinu mohou napadnout mšice nebo svilušky, které zlikvidujeme chemickým postřikem.

Parametry a specifikace

Druhcitlivka
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku14.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm