Coffea /kávovník/arabský/

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Kávovník arabský

Dorůstá menší výšky a plodí vlastní kávová zrna! Je nenáročný na klima i světlo a patří k oblíbeným domácím rostlinám. Více informací

51 Kč
44 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 11.06

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Coffea arabica 

Vyšlechtěný kultivar kávovníku, lépe roste v bytě, dorůstá menší výšky! Je nenáročný na klima i světlo a patří k oblíbeným domácím rostlinám. Je to keř až menší strom s velkými listy a drobnými bílými květy. Z květů vznikají zelené kávové bobule, které se později barví do červena. Rostlina plodí pravé kávové boby! Od běžného kávovníku arabského dorůstá do max. výšky 1, 5 metru.

Jak pěstovat kávovník

  • Rostlinu pěstujeme celoročně v bytě s rozmezím teplot od 18 - 25°C na místě s rozptýleným světlem, nejlépe poblíž okna. Snáší suchý vzduch, nemá však rád průvan a přímé světlo ho spálí. Kávovníky jsou citlivé na přeschnutí, proto rostliny pravidelně zaléváme, ale nepřemokřujeme. V létě sneáší zálivku větší, kterou v zimě trochu omezíme. Záleváme odstátou, měkkou vodou. Starší rostliny je možné zakrátit a delší větve zaštipovat, aby se koruna zahustila.

  • Semena vyséváme do speciálního substrátu určeného pro výsev. Zasypeme je substrátem. Nádobu přikryjeme fólií, abychom zajistili dostatek tepla. Optimální je stabilní teplota pohybující se okolo 25–28°C. Semena klíčí 2–3 týdny. Ve fázi dvou lístků rostliny rozsadíme do samostatných květináčů.

  • Vhodná je propustná zahradní půda, bohatá na živiny. Rostliny sázíme do zahradního substrátu (rašelina + humus + písek) s pH kolem 4-5. Nádoba by měla být opatřena na dně drenáží.

  • Během vegetace 1x za 14 dnů aplikujeme nejlépe tekutá hnojiva. Vhodné je hnojivo pro pokojové rostliny okrasné listem.

  • Kávovník trpí obdobnými škůdci jako citrusy,ale v menší míře. Suchý vzduch může způsobit objevení puklic nebo mšic. Ošetřujeme speciálními přípravky. Změny v barvě listů, hnědnutí, popř. zasychání může mít původ v nedostatku živin nebo zálivce.

Parametry a specifikace

Druhkávovník
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku14.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm