Postupný návod od výsevu pod sklizeň.
Jak bude tvá rostlinka šplhat květináčem,
vždy když bude potřeba, ozvu se co a jak dál.
Zpět k nákupu
Vytvořit objednávkupošli přes
Vyznačuje se vysokým obsahem cukrů. Hodí se pro různé zeleninové saláty, polévky a mražení. Velmi chutný. Více informací
Dostupny od:
Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč
Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice
Doprava zdarma nad 1500 KčPochází z východní Asie a při stěhování národů na západ se rozšířil do Malé Asie a Evropy. Tento hrášek patří do skupiny pěstovaných výhradně pro zelené lusky a nedozrálá šťavnatá semena. Lusky zelené barvy jsou drobné, cca 4–6 cm dlouhé, velmi křehké a šťavnaté. Semínka jsou velmi sladká a jemné chuti, stejně jako slupka. Lze jej zamrazovat. Lusky pojídáme nedozrálé a úplně celé na rozdíl od tradičního zeleného hrášku. Obsahuje především vitamin C, vitaminy skupiny B, fosfor, zinek a železo.
Hrášek lze pěstovat společně třeba s ředkvičkami, salátem, kedlubnami, mrkví, cuketami nebo okurkami. Nehodí se pro něj cibuloviny, brambory a rajčata. Hrách je chladnomilná rostlina, nejlépe se jí daří při teplotách 13 – 18 °C. Vyžaduje slunné stanoviště. Nutná je pro hrášek opora. Půda by měla být stále aspoň vlhká. Pozemek udržujeme bez plevelů pravidelně okopáváme. Zavlažujeme jen v případě potřeby za extrémního sucha.
Semena vyséváme přímo na stanoviště od března do dubna, do hloubky 5–7 cm do sponu 20–25×4–6cm. Nejlepším termínem pro začátek pěstování je přelom měsíců března a dubna.
Vhodné jsou středně těžké půdy. Dostatečně vododržné. Optimální pH 6,5–7,5.
Půdu není třeba přihnojovat. Hrách příjmá i těžko dostupné živiny z půdního profilu.
Mezi nejčastější škůdce vyskytující se na hrachu patří kyjatka hrachová, zrnokaz hrachový či zrnokaz bobový. Proti těmto škůdcům můžeme použít například přípravky Pirimor 50 WG či Decis Mega.
Sklízíme celé lusky cca 3 týdny po odkvetení.
Druh | hrách |