Datlovník kanárský (Phoenix canariensis) 3 semena

pošli přes

Pěstík zahradní potřeby

Datlovník kanárský (Phoenix canariensis) 3 semena

Velmi pomalu rostoucí palma s tuhými, světle zelenými listy. Nenáročná rostlina na pěstování. Ideální rostlina, která zpříjemní Vaše velké reprezentativní prostory. Balení obsahuje 3 semena. Více informací

34 Kč
30 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem do týdne

Zboží k vám dorazí 03.10

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Datlovník kanárský - Phoenix canariensis

Tento datlovník původem z Kanárských ostrovů může v původních oblastech vyrůst až do výšky 6 metrů v našich podmínkách dosahuje maximálně dvou metrů.

Během svého dlouhého života začne pomalu vytvářet malý kmen. Není náročná na podmínky a ideálně zapadne do velkých prostor. Vyhněte se míst blízko ústředního topení.


Jak pěstovat datlovník

  • Datlovník vyžaduje plně osvětlené stanoviště, ideální je jižní a jihozápadní okno. Teplota u tohoto druhu by neměla klesat pod 14 ° C. V letních měsících je nutná vydatná zálivka, v zimním období zalévání omezíme. Nesnáší suchý vzduch. Doporučujeme často rosit a umístit květináč do misky s vlhkými oblázky. Rostlinu můžeme letnit na teplém stanovišti na terase nebo zahradě. Letnění provádíme od konce května do září.

  • Semena namočíme na 48 hodin do vlažné vody. Poté je vložíme mírně pod povrch písčitého nebo jílovitého substrátu s příměsí rašeliny. Klíčení probíhá při teplotách nad 25 stupňů Celsia a při stále vlhkosti. Semenáčky proto zakryjeme igelitovým sáčkem. Je nutné vytvořit pařeniště.

  • Substrát by měl být lehký, propustný s vysokým podílem humusu. Vhodný je jakýkoliv rašelinový substrát pro palmy.

  • V době vegetace 2x do měsíce aplikujeme tekuté hnojivo pro palmy.

  • Rostlinu mohou napadat červci, puklice a svilušky. Ošetření provádíme vhodnými insekticidy. Svilušek se nejlépe zbavíme důkladným otřením listů, osprchováním, nastříkáním insekticidem a v létě umístěním ven.

Parametry a specifikace

DruhDatlovník