Hořící strom (Delonix regia) - 5 semen

Bohatě kvetoucí strom, který dorůstá do výšky až 8 metrů. Lze jej pěstovat jako krásnou pokojovou rostlinu, kterou můžeme letnit na terase. Kvete karmínově červenými květy. Vhodný k tvarování jako bonsaj. Balení obsahuje 5 semen. Více informací

58 Kč
50 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem do týdne

Zboží k vám dorazí 08.10

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Delonix královská (Hořící strom) - Delonix regia - 5 semen


Bohatě kvetoucí strom pěstovaný převázně v tropech. Pochází z Madagaskaru. Tento opadavý strom může dosahovat výšky až 20 m. Pětičetné květy mají v průměru až 15 centimetrů. Barva květů je šarlatově červená, jeden korunní lístek je obvykle z větší části bílý a nebo žlutý. Po odkvětu se místo květů vytváří lusky dlouhé 30-60 cm, které obsahují velké množství semen. Listy jsou střídavé, dvakrát zpeřené, 20 až 50 centimetrů dlouhé.

Pěstovat jej lze jako pokojovou rostlinu, kterou můžeme přes léto letnit na terase. Můžeme jej celoročně pěstovat v pokojových podmínkách. Rostlinu lze úspěšně tvarovat jako bonsaj. V Karibiku se používají lusky hořícího stromu jako chřestivý hudební nástroj.


Jak pěstovat hořící strom

  • Rostlinám se daří na polostinném až slunném stanovišti. Během letních měsíců jej můžeme umístit na venkovní stanoviště chráněné před větrem a přímým poledním žárem. Rostlinu od jara do podzimu pravidelně rosíme odstátou vodou pokojové teploty. Během zimy zálivku výrazně omezíme. V zimním období by teplota neměla klesnout pod 10°C i když krátkodobě snáší -3°C. Nesnáší přemokření. Přesazujeme dle potřeby, hlavně na jaře.

  • Semena můžeme vysévat kdykoliv během roku. Pro rychlejší vyklíčení doporučujeme semena lehce napilovat. Napilovaná semena začínají klíčit do jednoho týdne. Pokud semeno není skarifikováno,klíčení trvá podstatně déle. Substrát použijeme stejný, jako pro pěstování rostliny. Semena zasadíme do květináče s výsevním substrátem, jemně přitlačíme. Substrát udržujeme vlhký při teplotě okolo 25°C. K udržení vlhkosti pomůže přikrytí květináče sklem či mikrotenovým sáčkem. Aby mohl substrát dýchat, uděláme do sáčku či skla otvory.

  • Nejvhodnějším pěstebním substrátem je kokosové vlákno. Použít lze také pěstební substrát vhodný pro kvetoucí pokojové rostliny. Do nádoby vytvoříme dobrou drenáž, ohňový strom nesnáší zamokření!

  • Nově zasazené rostliny hnojíme první 4 týdny spolu se zálivkou, nejlépe plným vodorozpustným hnojivem. Vzrostlé jedince hnojíme v letních měsících každé 3 týdny.

  • Rostlina kromě uhnití kořenů z nadměrné zálivky netrpí chorobami a škůdci.

Zdroje fotografií:
By Averette - Digital photo taken by Marc Averette. Own work by uploader., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4274804
By Berthold Werner - Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11783188
By Praveenp - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40191996
By Saad Akhtar from New Delhi, India - Flickr, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1102666

Parametry a specifikace

DruhHořící strom