Bambus Male Bamboo (Dendrocalamus strictus) 10 semen

pošli přes

Pěstík zahradní potřeby

Bambus Male Bamboo (Dendrocalamus strictus) 5 semen

Hledáte netradiční ozvláštnění svého domova a nebo zimní zahrady? Vysaďte si vlastní bambus! Bude příjemným a netradičním zpestřením vašeho domova! Balení obsahuje 5 semen. Více informací

49 Kč
43 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 28.09

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Bambus Male Bamboo - Dendrocalamus strictus - 5 semen

Opadavý, avšak hustě větvený bambus, který dorůstá výšky až 16 m. Přezdívá se mu "železný", vyznačuje se extrémní pevností. Stonky jsou matně modré, když jsou mladé, starší výhony jsou matně zelené či žluté. V našich podmínkách není mrazuodolný, proto se pěstuje jako přenosná pokojová rostlina.


Jak pěstovat bambus

  • Bambusy obecně nejsou příliš náročné na pěstování. Dobře rostou ve vlhké, ne ale zamokřené půdě. Oceňují pravidelnou zálivku. Na sucho reagují stočením listů, při dlouhodobém pěstování v suchém prostředí mají malé přírůstky – zakrňují. Vyšší druhy vysazujeme na slunečné místo či polostín. Menší a půdopokryvné bambusy do polostínu až stínu. Na zimu bambusy přikryjte, aby nevymrzly! Pokud je to možné, přistíníme je, případně zakryjeme chvojím či plachtovinou.

  • Semena před výsadbou namočíme na 24h do vody. K výsadbě používáme rašelinové tablety tzv. Jiffy. Tabletu namočíme, vložíme do květináčku a umístíme semeno cca 2 mm pod povrch substrátu. Zavlažíme podmokem. Udržujeme květináče stále ve vlhku a teplu v polostínu nebo na světlém místě. Klíčení probíhá v rozmezí 10-40 dnů v závislosti na druhu.

  • Roste na všech typech půdy, ale dává přednost těžkým půdám s dobrou drenáží a nízkým pH přibližně 5,5. Vyvarujeme se extrémů jako příliš kyselých či vápenatých půd. Také rychle vysychavé, písčité půdy nejsou vhodné.

  • Bambusy hnojíme na jaře, kdy tvoří velké množství nadzemní hmoty, takže je potřeba jim předem dodat poměrně velké množství hnojiva. V tomto období můžeme použít Cererit. Od července hnojíme každých 14 dní rozpustným Kristalonem. Na začátku srpna použijeme hnojivo s vyším obsahem draslíku, aby pletiva dobře vyzrála a rostlina se připravila na zimování. Opakovaně hnojíme až na jaře.

  • Rostliny netrpí chorobami ani škůdci.

Parametry a specifikace

DruhBambus

Zákazníci s tímto produktem nakoupili také: