Postupný návod od výsevu pod sklizeň.
Jak bude tvá rostlinka šplhat květináčem,
vždy když bude potřeba, ozvu se co a jak dál.
Zpět k nákupu
Vytvořit objednávkupošli přes
Leopardí květina neboli angínovník je velmi dekorativní květina, která je široce využívaná v medicíně pro léčbu nemocí dýchacího ústroji a astmatu. Pěstovat ji můžeme jako nádobovou květinu, ale také v zahradě. Balení obsahuje 5 semínek. Více informací
Dostupny od:
Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč
Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice
Doprava zdarma nad 1500 KčTato květina podobná liliím patří do rodu Kosatců. V zahraničí je přezdívána jako Leopard Flower. Původem je tato rostlina z Asie. Dosahuje výšky až 1 m. Rostlina kvete v polovině léta až do září oranžovo-červenými květy, které mají charakteristické skvrny.
V zahradní architektuře se tato nevšední trvalka pěstuje pro své neobvyklé černé bobule, které jsou ve shlucích v semeníku. Na podzim se semenné lusky roztrhnou a naskytne se báječná podívaná! U nás se většinou pěstuje jako balkonová přenosná rostlina, špatně totiž snáší větší mrazy. Mrazuvzdornost do -20°C.
Oddenek i listy jsou léčivé. Žvýkání těchto listů se doporučuje k léčbě zánětů průdušek, krku a plicních chorob. Uvádí se kladný vliv na hormonální systém a protinádorové účinky, ve větší dávce může být i toxická.
Rostlina vyžaduje slunná stanoviště, půda by měla být propustná, výživná, nejlépe neutrální, spíše vlhká, ale nikoliv podmáčená. Na suchém chráněném místě přezimuje i venku ve volné půdě. Nezapomínejte na zateplení dostatečnou vrstvou chvojí nebo slámy, aby rostlina nevymrzla. Je možné ji pěstovat celoročně jako hrnkovou rostlinu.
Semena namáčíme na 24 hodin do vlažné vody. Poté vyséváme do propustného substrátu (drcené kokosové vlákno). Po vyklíčení se rostliny přesazují do propustné humózní zeminy. Výsev provádíme v únoru až březnu. Při pokojové teplotě trvá klíčení cca 14 dní.
Vhodná je písčitá směs kompostu a pařeništní země. Substrát nemusí být příliš živný, ale propustný vzhledem k vodnatosti oddenků může při přemokření docházet k jejich zahnívání.
Hnojivo aplikujeme 1-2 krát měsíčně. Používáme tekuté plné hnojivo, především v období květu.
Netrpí chorobami ani škůdci. V zimních měsících může docházet k zahnívání kořenů v důsledku nadměrné zálivky.
Zdroje fotografií:
By I, Brighterorange, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2430910
By Francisco Boratto - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48705739
Druh | angínovník |