Klíčky - Brokolice - Bio osivo 2- semena 5 g

pošli přes

Klíčky k naklíčení - Brokolice

Pěstování zdravých klíčků rostlin není jen moderní záležitost. Jejich prospěšnost pro lidský organismus je vědecky dokázaná. Obsahují spoustu minerálních látek a vitamínů. Jejich pěstování je velmi nenáročné. Balení obsahuje 5g osiva. Více informací

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Klíčky - brokolice

Zeleninové klíčky jsou velmi zdravé a chutnají skvěle. To vše za minimum peněz! Konzumace klíčků má regenerační i terapeutické účinky. Jedná se o produkt ekologického zemědělství. Neobsahují konzervanty, zato obsahují mnoho provitamínu A, vitamínů B1, B2, B12, E, K, minerálů, především vápník, horčík, fosfor a železo. V klíčcích najdete také celou řadu prospěšných enzymů, které podporují trávení a celkovou funkci trávení. Zdravé klíčky mohou být součástí salátů, pomazánek, polévek nebo zeleninových jídel.

Brokolicové klíčky svým obsahem antioxidantů daleko převyšuje všechny ostatní klíční rostliny a dokonce samotnou dospělou plodinu.

Jak pěstovat klíčky

 • Klíčky, které nejsou spotřebovány je možné uložit do čisté skleněné nebo plastové nádoby s uzávěrem a uschovat v lednici. Budou růst dál. Klíčky vydrží v lednici 7 až 10 dní.

 • Osivo namočíme do vody na 8 až 10 hodin. takto namočené osivo následně umístíme do klíčící misky či na talíř s vatou. Semena musí být na misce dobře rozprostřená. Misku umístíme na světlé stanoviště při pokojové teplotě. Misku zaléváme přiměřeně 2x-3x denně dokud osivo nevzejde. Klíčící proces trvá 6-10 dní.

 • Nevyžadují žádný.

 • Není žádoucí aplikovat hnojiva.

 • Klíčky zaléváme opatrně, nesmějí stát ve vodě. Mnoho vody způsobuje vznik plísní a znehodnocení materiálu.

 • Klíčky před konzumací propláchneme ve vodě.

Parametry a specifikace

Druhbrokolice

Návod k pěstování

 • Jak pěstovat brokolici

  Postupný návod, který Ti pomůže od výsevu až po sklizeň.

  Zadej email. Pošlu potvrzovací email a můžeme začít.