Majoránka zahradní - 0,4 g

Majoránka zahradní je nejznámější koření, které je součástí snad všech výborných jídel. Suché i čerstvé lístky používáme pro výrazné aroma jako koření. Netrpí chorobami ani škůdci a je nenáročná na pěstování. Balení obsahuje 0,4g osiva. Více informací

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Origanum majorana

Majoránka zahradní pochází z oblasti Středomoří a Přední Asie. Tato bylina keříčkovitého vzrůstu dorůstá 20-40 cm. Má pevnou rozvětvenou lodyhu. Je hustě olistěná, nepoléhavá. Má malé špinavě bílé nebo růžové kvítky, které se objevují od srpna do září. Vzhledem k tomu, že není mrazuodolná, pěstuje se v našem pásmu jako jednoletka. Je včelařsky významná a patří k nejrozšířenějším kuchyňským bylinkám. Majoránka obsahuje látky podporující trávení, chuť k jídlu a činí těžká jídla stravitelnější. Také je součástí nejrůznějších přípravků proti kašli. V kuchyni nalezne uplatnění v polévkách, bramborových pokrmech (například známý „bramborák“), vaječných pokrmech, salátech, paštikách, pokrmů z jater a jehněčího, vepřového a husího masa.

Jak pěstovat majoránku

 • Majoránka vyžaduje plné slunce. Půdu převážně suchou, trochu vápnitou. Na zimu ji lze vyjmout ze záhonu a uložit na světlé a chladné místo, kde teplota neklesne pod 5 stupňů Celsia. Takto majoránka přezimuje do dalšího roku.

 • Semena se vysévají po špetkách do volné půdy v měsíci duben - květen, nebo se vysazují předpěstované sazenice ve sponu 20 x 15 cm po 15. květnu. Vždy 2 - 3 rostliny do hnízda. Semena vyséváme velmi mělce, opatrně zasypeme zeminou a půdu udržujeme dostatečně vlhkou.

 • Rostlina preferuje propustnou s lehkou zeminu obohacenou kompostem.

 • Nesnáší přímé organické hnojení. Použít v případě potřeby můžeme Cererit či speciální hnojiva na bylinky. Hnojivo aplikujeme formou zálivky každé 3 týdny.

 • Rostlina netrpí chorobami a škůdci.

 • Nať sklízíme na počátku kvetení.

Parametry a specifikace

Druh majoránka
Měsíc výsevu Duben, Březen

Návod k pěstování

 • Jak pěstovat majoránku

  Postupný návod, který Ti pomůže od výsevu až po sklizeň.

  Zadej email. Pošlu potvrzovací email a můžeme začít.