Nutuv Bambus ( Bambusa Nutans ) 3 semena

pošli přes

Pěstík zahradní potřeby

Nutův bambus (Bambusa nutans) 3 semena

Okrasný hustě rostlý bambus původem z jihovýchodní Asie. Vytváří hladké stébla zelené barvy dlouhé asi 6m. Listy dosahují délky 30cm. Balení obsahuje 3 semena.  Více informací

39 Kč
34 Kč bez DPH

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Nutův bambus - Bambusa nutans - 3 semena

Okrasný hustě rostlý bambus původem z jihovýchodní Asie. Vytváří hladké stébla zelené barvy dlouhé asi 6 m. Listy dosahují délky 30 cm. Tvoří nádhernou hustou rostlinu. Každá rostlina produkuje velké množství nových stonků ročně.

Je jedním z šesti hlavních druhů běžně používaných v indickém papírenském průmyslu, široce pěstuje jako zdroj materiálů v Indii, Bangladéši a Thajsku. Pochází z tropů, kde roste ve výškách až 1600 metrů. Nejlépe se mu daří v oblastech, kde se roční denní teploty pohybují v rozmezí 22 až 28°C. Z toho vyplývá, že v našem klimatu lze tento krásný bambus pěstovat pouze v interiérech a zimních zahradách.


Jak pěstovat Nutův bambus

  • Vyžaduje světlé či polostinné stanoviště. Rostlinu udržujeme neustále vlhkou, vysoká vlhkost a teplo jsou zárukou dobrého růstu. Mezi zaléváním je dobré nechat substrát na povrchu lehce proschnout.

  • Semena před výsevem namočíme na 24 h do vlažné vody. Nejvhodnější a nejjednodušší je použít k výsevu rašelinové tablety - Jiffy. Do nich semena jemně zatlačíme, zasypeme jemnou vrstvou rašeliny - cca 2mm. Rašelinový Jiff namočíme do vody a umístíme jej do plastové nádoby. Takto připravený semenáček umístíme s kapkou vody, ve které rozředíme vodorozpustné hnojivo do uzavíratelného sáčku. Takto připravený semenáček již nevyžaduje další zalevání. semenáček umístíme do polostínu či na polosvětlé stanoviště do skleníku či na parapet. Optimální teplota by měla být okolo 25 st. Celsia. Vytvořené mikroklima pozitivně působí na klíčení. Semena vyklíčí do 40 dní.

  • Vyžaduje půdy písčité a hlinité. Upřednostňuje pH v rozmezí 6-7, toleruje 05.5.-5.07.

  • Aplikujeme speciální hnojivo určené pro palmy každých 14 dní. Řídíme se návodem na obalu.

  • Rostliny mohou napadnout svilušky, mšice či třásněnky. Ošetřujeme speciálními insekticidy - Mospilan atd.

Parametry a specifikace

Druhnutuv

Návod k pěstování

  • Jak pěstovat bambus

    Postupný návod, který Ti pomůže od výsevu./p>

    Zadej email. Pošlu potvrzovací email a můžeme začít.