Zdravé klíčky - Ředkvička - Bio klíčky - semena 40 g

Má mírně ostrou chuť, která podporuje chuť k jídlu. Posporuje trávení a posiluje imunitní systém. Do salátů, k moučným a sýrovým pokrmům z masa, rýže či vajec. Balení obsahuje 40g semen. Více informací

49 Kč
43 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem do 5 dnů

Zboží k vám dorazí 04.07

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Klíčky k naklíčení - Ředkvička

Má mírně ostrou chuť, která podporuje chuť k jídlu. Má vysoký obsah vlákniny. Podporuje trávení a posiluje imunitní systém. Do salátů, k moučným a sýrovým pokrmům z masa, rýže či vajec. Pro svoji pikantní, mírně ostrou příchuť, je ideální na salátové dresinky, sýrová jídla nebo na jednohubky a kanapky. Ředkvové klíčky (výhonky) Daikon-Rettich napomáhají čistit krev, mají i dezinfekční a močopudné účinky.

Jak pěstovat semena k naklíčení

  • Klíčky, které nejsou spotřebovány je možné uložit do čisté skleněné nebo plastové nádoby s uzávěrem a uschovat v lednici. Budou růst dál. Klíčky vydrží v lednici 7 až 10 dní.

  • Osivo namočíme do vody na 8 až 10 hodin. Takto namočené osivo následně umístíme do klíčící misky či na talíř s vatou. Semena musí být na misce dobře rozprostřená. Misku umístíme na světlé stanoviště při pokojové teplotě. Misku zaléváme přiměřeně 2x-3x denně dokud osivo nevzejde. Klíčící proces trvá 6-10 dní.

  • Nevyžadují žádný.

  • Není žádoucí aplikovat hnojiva.

  • Klíčky zaléváme opatrně, nesmějí stát ve vodě. Mnoho vody způsobuje vznik plísní a znehodnocení materiálu.

  • Klíčky před konzumací propláchneme ve vodě.

Parametry a specifikace

Druhředkev