Klíčky - Rukola semena 40 g

pošli přes

Klíčky - Rukola semena 75 g

Pěstování zdravých klíčků rostlin není jen moderní záležitost. Jejich prospěšnost pro lidský organismus je vědecky dokázaná. Obsahují spoustu minerálních látek a vitamínů. Jejich pěstování je velmi nenáročné. Balení obsahuje 75 g osiva. Více informací

79 Kč
69 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Klíčky - rukola

Zeleninové klíčky jsou velmi zdravé a chutnají skvěle. To vše za minimum peněz! Konzumace klíčků má regenerační i terapeutické účinky. Jedná se o produkt ekologického zemědělství. Neobsahují konzervanty, zato obsahují mnoho provitamínu A, vitamínů B1, B2, B12, E, K, minerálů, především vápník, horčík, fosfor a železo. V klíčcích najdete také celou řadu prospěšných enzymů, které podporují trávení a celkovou funkci trávení. Zdravé klíčky mohou být součástí salátů, pomazánek, polévek nebo zeleninových jídel.

Ostře aromatickou chuť klíčků rukoly oceníte především při přípravě masa, zeleniny, ale také salátů nebo polévek. Blahodárné účinky na organismus jsou bonus!

Jak pěstovat klíčky

  • Klíčky, které nejsou spotřebovány je možné uložit do čisté skleněné nebo plastové nádoby s uzávěrem a uschovat v lednici. Budou růst dál. Klíčky vydrží v lednici 7 až 10 dní.

  • Osivo namočíme do vody na 8 až 10 hodin. takto namočené osivo následně umístíme do klíčící misky či na talíř s vatou. Semena musí být na misce dobře rozprostřená. Misku umístíme na světlé stanoviště při pokojové teplotě. Misku zaléváme přiměřeně 2x-3x denně dokud osivo nevzejde. Klíčící proces trvá 6-10 dní.

  • Nevyžadují žádný.

  • Není žádoucí aplikovat hnojiva.

  • Klíčky zaléváme opatrně, nesmějí stát ve vodě. Mnoho vody způsobuje vznik plísní a znehodnocení materiálu.

  • Klíčky před konzumací propláchneme ve vodě.

Parametry a specifikace

Měsíc výsevuČerven, Červenec, Únor, Říjen
Druhrukola

Návod k pěstování

  • Jak pěstovat rukolu

    Postupný návod, který Ti pomůže od výsevu až po sklizeň.