Datlovník Pravý ( Phoenix dactylifera) 3 semena

Pravý datlovník je vhodný nejen pro pěstování v bytě, ale také jako reprezentativní rostlina do interiérů i exteriérů. Nenáročný na pěstování. Balení obsahuje 3 semena. Více informací

24 Kč
21 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Phoenix dactylifera

Datlovník pravý byl v Egyptě vždy považován za symbol plodnosti. V křesťanské tradici, jeho listy symbolizovaly mír a připomínaly Ježíšův vstup do Jeruzaléma. Tento impozantní datlovník dorůstá výšky až 30 m. Listy má zpeřené, dlouhé až 6 m. Mají modro-zelenou barvu. Plodem jsou bobule. V době zralosti jsou tmavě oranžové. Jsou jedlé. Je nenáročný na pěstování. Hodí se do reprezentativních prostor a do nádob.

Jak pěstovat datlovník

  • Datlovník vyžaduje plně osvětlené stanoviště, ideální je jižní a jihozápadní okno. Teplota u tohoto druhu by neměla klesat pod 14 ° C. V letních měsících je nutná vydatná zálivka, v zimním období zalévání omezíme. Nesnáší suchý vzduch. Doporučujeme často rosit a umístit květináč do misky s vlhkými oblázky. Rostlinu můžeme letnit na teplém stanovišti na terase nebo zahradě. Letnění provádíme od konce května do září.

  • Semena namočíme na 48 hodin do vlažné vody. Poté je vložíme mírně pod povrch písčitého nebo jílovitého substrátu s příměsí rašeliny. Klíčení probíhá při teplotách nad 25 stupňů Celsia a při stále vlhkosti. Semenáčky proto zakryjeme igelitovým sáčkem. Je nutné vytvořit pařeniště.

  • Substrát by měl být lehký, propustný s vysokým podílem humusu. Vhodný je jakýkoliv rašelinový substrát pro palmy.

  • V době vegetace 2x do měsíce aplikujeme tekuté hnojivo pro palmy.

  • Rostlinu mohou napadat červci, puklice a svilušky. Ošetření provádíme vhodnými insekticidy. Svilušek se nejlépe zbavíme důkladným otřením listů, osprchováním, nastříkáním insekticidem a v létě umístěním ven.

Parametry a specifikace

Druh datlovník