Ředkvička červená - Granát - semena 5 g

Velmi kvalitní raná odrůda řekve s červenou bulvičkou. Netrpí korkovitostí, je odolná vůči zahnívání. Dužnina je lahodné, jemné chuti. Balení obsahuje 5g osiva. Více informací

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Raphanus sativus - Granát

Tato starobylá rostlina je jednoletá či dvouletá rostlina. Dorůstá 50 cm. Rostlina se pěstuje pro zdužnatělý kořen nejrůznějších tvarů a barev. Může být černý, bílý či hnědý. Ředkve obsahují v kořenech víc vody, sacharidů a vlákniny než ředkvičky. Kořen je bohatým zdrojem hořčíku, draslíku vápníku a síry. Rostlina má významné dietetické účinky a pálivější chuť. Má mnoho vitamínů, povzbuzuje trávení. Hořčičné oleje obsažené v kořeni mají antibakteriální účinky, zbavují žaludek a střeva patologických a plísňových napadení a odstraňují průjmy a nadýmání. Ředkev lze konzumovat syrovou v celku nebo ji nastrouhat, osolit, či pokapat olejem nebo citronem a nechat rozležet. Je dobrá také jako teplá příloha, mladé listy se zase zpracovávají jako špenát.

Jak pěstovat ředkve

 • Pro rané výsevy do volné půdy je vhodné vybírat slunná stanoviště, pro letní spíše zastíněná. Ředkvičky zaléváme ráno i večer. Abychom zabránili praskání bulev, je vhodné zálivkou omezit kolísání půdní velikosti. Během vegetace zbavujeme záhony ředkviček plevelů a opatrně je okopáváme.

 • Jarní výsev na záhony provádíme jakmile půda oschne. Vyséváme se do řádků vzdálených 15 – 20 cm a do hloubky 1 cm. Po vzejití a vytvoření děložních listů vyjednotíme na 3 – 4 cm.

  Ředkvičky můžeme předpěstovat v teplém skleníku či pařeništi od února. V tomto případě vyséváme do řádků vzdálených cca 10 cm. Po vzejití rostliny také vyjednotíme.

 • Pro pěstování ředkviček je vhodná propustná, lehčí až středně těžká, hluboce propracovaná půda, která je bohatá na humus a má dostatek půdní vláhy.

 • Ředkvičky nehnojíme chlévským hnojem. Kumulovaly by v sobě dusičnany, které jsou nebezpečné pro lidský organismus. Ředkvičky během vegetace nehnojíme. Je vhodné je zařadit jako předplodinu.

 • V přehuštěných výsevech hrozí napadení houbovitou chorobou krčků semenáčků známou jako padání klíčních rostlin. Napadený krček hnědne a rostlinky odumírají. Výsev zakládáme řídký a udržujeme jen mírnou vlhkost.

  S nepravidelnou závlahou souvisí praskání bulviček, které se rozvíjí například při deštích po delší době sucha.

  Květilky, jejíž larvy tvoří chodbičky v hlavách kořenů jsou významným škůdcem ředkviček. Netkaná textilie zabrání muškám květilek v nakladení vajíček na kořenové krčky ředkví. Z chemické ochrany je vhodné použít Sumithion Super. Pravidelná závlaha rovněž zabraňuje napadení dřepčíky, kteří okusují listy.

 • Ředkvičky sklízíme dle potřeby, když jsou zralé. Zralost poznáme podle velikosti bulvičky.

Parametry a specifikace

Druhředkev