Durman obecný (Datura stramonium) 5 semen

Velmi oblíbená nádobová rostlina. Nádherné velké květy, které připomínají trumpety budou přes léto dominantou každé terasy, balkonu či zahrady. Balení obsahuje 5 semen. Více informací

54 Kč
47 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 11.06

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Durman obecný - Datura stramonium - 5 semen

Velmi nezvyklé rostliny, často také nazývané „andělské trumpety“. Pocházejí z And. Durman byl v minulosti pěstován pro farmaceutické účely, dnes se používá méně. Kvete od června do září. Jeho květy jsou velké a opravdu připomínají trumpetu.

U nás se pěstuje jako nádobová rostlina. Od konce května je možné ho umístit na terasy, balkony a nebo v drátěném koši vysadit na zahradu.


POZOR! Durman je prudce jedovatý!


Jak pěstovat durman

  • Rostliny vyžadují plné slunce, ne všakpolední úpal. Chráníme rostliny před větrem. Vyžaduje hojnou zálivku, avšak nesnáší přemokření - nesmí stát ve vodě. Od poloviny října rostliny přemístíme do nemrznoucího sklepa s teplotou od 5 do 12°C. Zmírníme zálivku na minimum, jen aby kořenový bal zcela nevyschl.

  • Semena namočíme na 24 hodin do vody. Takto připravená semena umístíme do sáčku s vlhkým pískem a necháme na 6-8 týdnů stratifikovat. Následně vyséváme do propustné humózní zeminy. Semena klíčí při teplotě 15-25°C.

  • Vhodné je použít již připravené substráty pro balkónové květiny, které si obohatíme přídavkem kravského hnoje (granule). Substrát můžeme připravit také sami - ideální složení obsahuje kvalitní kompost, trocha písku, rašeliny, granulovaný kravský hnůj. Na dno nádoby umístíme drenážní vrstvu.

  • Rostliny od května přihnojujeme každých 14 dní plným, ve vodě rozpustným hnojivem.

  • Durmany často napadají mšice a molice, pak je nutné použít chemický postřik.

Zdroje fotografií:
Autor: Júlio Reis – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=931396
By No machine-readable author provided. Taka assumed (based on copyright claims). - No machine-readable source provided. Own work assumed (based on copyright claims)., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=237684By
Skäpperöd - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7331850

Parametry a specifikace

DruhDurman
Druh exotických rostlinBylinky a léčivky, Okrasné
Výška vzrůstuByliny, Keře
PěstováníNa slunci, Uvnitř, V květináči, Ve stínu, Venku
Vhodné proPokročilé
Od A do ZD