Chvojník - Mormonský čaj (Ephedra viridis) 8 semen

pošli přes

Chvojník - Mormonský čaj (Ephedra viridis) 8 semen

Stálezelený keř dorůstající výšky 1,8 m. Rostlina svým habitem připomíná přesličku. Je léčivá, obsahuje efedrin. Balení obsahuje 8 semen. Více informací

49 Kč
43 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pěstík.cz - Družstevní 35. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Ephedra viridis

Keřovitá rostlina vyskytující se přirozeně ve Spojených státech. Jsou podobné přesličkám. Rod Ephedra je známý podle alkaloidu efedrinu, který má adrenalinovým účinek. Efedrin mírní alergické symptomy, astmatické potíže, atd. Proto je chvojník je možné použít při astmatu a onemocněních dýchacích cest se svíravým pocitem, a také při ucpaném nose. Rostlina se smí užívat jen na doporučení lékaře nebo po poradě s lékárníkem. Některé bylinné přípravky z chvojníku jsou známy pod názvem Mormonský čaj.

Jak pěstovat chvojník

  • Rostliny vyžadují světlé a slunné stanoviště. V zimě rostliny v našich podmínkách nepřezimují. Při teplém počasí je možné mladé rostliny přesunout do zahrady, ale rostlina není mrazuvzdorná, proto je třeba ji zimovat uvnitř.

  • Semena vyséváme do hlinitopísčitého substrátu. Semenáčky umístíme na teplé a slunečné stanoviště a substrát udržujeme neustále vlhký. Teplota vhodná na klíčení je kolem 20°C.

  • Půda by měla být suchá,propustná, kamenitá, písčitá nebo štěrkovitá.

  • Rostliny není nutné hnojit.

  • Rostliny netrpí škůdci a chorobami.

  • Pro vlastní sběr je chvojník nevhodný.

Parametry a specifikace

Druhchvojník