Essential pH UP + 250ml

pošli přes

Essential pH UP + 250ml

ESSENTIALS pH UP + Podstata funkce prostředku na úpravu pH Essentials spočívá v úpravě pH roztoku. Je-li stávající hodnota pH na stupni 5... Více informací

99 Kč
82 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem do 5 dnů

Zboží k vám dorazí 28.11

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pěstík.cz - Družstevní 35. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Essential pH UP + 250ml

Podstata funkce prostředku na úpravu pH Essentials spočívá v úpravě pH roztoku. Je-li stávající hodnota pH na stupni 5 (mírně kyselá), dodává se alkalický roztok (ZVÝŠENÍ pH), aby došlo ke zvýšení na požadovanou úroveň.

Velikost balení: pH UP 250ml pH UP + hydroxid draselný – 50% koncentrace

 

KONTROLA pH:

Provádění kontroly a nastavování hodnoty pH v hydroponním systému je lehkou záležitostí. Souprava, jež slouží pro zkoušku pH Essentials, představuje pro laického pěstitele nejlevnější způsob kontroly pH. Zkušební soupravy fungují na bázi vložení menšího množství živného roztoku do nádobky, následně je přidáno několik kapek zkušebního roztoku a provede se jejich promíchání.

 

Pak je nutné porovnat barvu výsledné kapaliny v nádobce s barevnou škálou. Nejefektivnějším způsobem kontroly pH je využití profesionálního digitálního měřiče pH Essentials nebo přístroje Trident Tri-meter. Elektrodu je nutno ponořit na několik okamžiků do živného roztoku, kdy hodnota pH se následně zobrazí na displeji LCD. Měřiče pH Essentials, které jsou kalibrovány, jsou velice přesné a rychlé. Všechny měřiče pH jsou citlivé na teplotu. Velkou předností měřiče pH Essentials je, že obsahuje automatickou náhradu teploty (ATC) upravující příslušnou hodnotu teploty.

 

U měřičů s absencí ATC je třeba kontrolovat pH vždy ve stejnou denní dobu, aby se přecházelo veškerým teplotním výkyvům. Všechny digitální měřiče používají pH elektrodu. Její přesnost však časem kolísá, a proto je nutné každý týden kontrolovat kalibraci a v případě nutnosti provést její seřízení. U hydroponie se to často provádí při pH 7 pomocí Essentials Buffer 7 a potom při pH 4 pomocí Essentials Buffer 4. Tím jsou stanoveny dva kalibrační body na každé straně obvyklé pracovní hodnoty pH 5,5 až pH 6,2, avšak ne všechny měřiče pH vyžadují dvoubodovou kalibraci, např. pH měřič Essentials.

 

Nutno vzít v potaz, že optimální hodnota pH u půdy je odlišná od hydroponie (obvykle pH 6,0 až pH 6,5). Všechny senzory pH používané laickými pěstiteli u hydroponního systému vydrží 1 až 2 roky, jež jsou v závislé na množství testů, které provádíte. Proto doporučujeme měnit měřič každé dva roky, aby se předešlo k pozdějším nepřenostem při měření. Pro zajištění co nejdelší životnosti měřiče je nutné uchovávat elektrodu ve vodě.

 

Konec elektrody by neměl nikdy vyschnout, a jelikož přístroje na měření pH jsou velice citlivé na extrémní teploty a vlhkost, je nutné je vždy uchovávat na chladném suchém místě.

 

ÚPRAVA pH:

Nejběžnějšími minerály používanými laickými pěstiteli k úpravě pH jsou kyselina fosforečná (ke snížení hodnoty pH) a hydroxid draselný (ke zvýšení hodnoty pH). Oba tyto minerály se používají v produktové řadě pH Essentials. Pokud jsou správně používány, jsou naprosto bezpečné, i když je třeba být při manipulaci s nimi opatrný, neboť mohou způsobit popáleniny.

 

Nikdy by neměly být uchovávány dohromady. Prostředky na úpravu pH Essentials jsou k dispozici ve dvou velikostech: Easy Control 25 se ředí na úroveň, která je snadnější pro používání začátečníky, a standardní prostředky na úpravu pH, které upřednostňují zejména profesionální pěstitelé používající velké nádoby. I když bývají ekonomicky výhodnější vzhledem k vysoké koncentraci, mohou však způsobit velké změny v pH a tím zkomplikovat nastavení hodnoty pH.


Před každým prováděním kontroly a seřizování pH vašeho živného roztoku přidávejte vždy živiny do vody. Ty díky svému chemickému složení sníží pH vody. Po přidání živiny a promíchání roztoku zkontrolujte pH pomocí prostředku, jež máte k dispozici. Pokud je to nutné a je třeba hodnotu pH upravit, přidejte kompetentní prostředek na úpravu pH Essentials.

 

Používejte pouze malá množství, dokud důkladně celý proces nezvládnete. Opět zkontrolujte úroveň pH a opakujte výše popsané kroky, dokud pH nedosáhne požadované hodnoty. Při používání koncentrovaného prostředku na úpravu pH jej vždy míchejte s vodou k omezení intenzity jeho účinku, což vede k usnadnění prováděné úpravy. Hodnota pH živného roztoku bude mít následně tendenci se zvyšovat postupně v závislosti na tom, jak budou rostliny spotřebovávat živiny.

 

Proto je třeba hodnotu pH periodicky kontrolovat (a v případě nutnosti upravovat). Hodnotu pH vašeho roztoku byste měli a také doporučujeme kontrolovat denně. Každý systém může měnit hodnotu pH odlišným způsobem a to v závislosti na řadě faktorů: typ použitého kultivačního média, podmínky okolního prostředí a teplota roztoku, druh rostlin, a dokonce i stáří rostlin; to vše ovlivňuje kolísání pH. Nutností je udržování hodnoty pH v rozsahu mezi 5,4 a 6,7 (mimo půdu). Jako další alternativu pro standardní pH UP lze vlastní úvahou zvážit použití prostředku Essentials Silicon, který má velmi vysokou hodnotu pH. Tím je zvýšena hodnota pH vašeho roztoku a navíc dodá křemík prospívající růstu rostlin.


Parametry a specifikace

Kategoriedoplňky výživy