Essential Silicon + 250ml

pošli přes

Essential Silicon + 250ml

ESSENTIALS Silicon+ Velikost balení: 250ml Užitečný minerál Essentials Silicon+ umožňuje pěstiteli jeho přidání do jakéhokoli živného roztoku.  Více informací

89 Kč
74 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem do 5 dnů

Zboží k vám dorazí 28.11

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pěstík.cz - Družstevní 35. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Essential Silicon + 250 ml úprava půdy

Užitečný minerál Essentials Silicon+ umožňuje pěstiteli jeho přidání do jakéhokoli živného roztoku. Silicon+ vytváří silnější rostlinu posilováním buněčné struktury a napomáhá také rozvoji kořenových systémů. Vysoká hodnota pH prostředku Silicon+ umožňuje jeho použití ke zvýšení pH v hydroponních systémech.

 

Přednosti prostředku Essentials Silicon+ jsou:

  • Vyšší odolnost vůči různým chorobám.
  • Stejnoměrné absorbování živin, brání vytváření toxických živin v rostlinné tkáni.
  • Omezuje ztráty vody prostřednictvím transpirace.
  • Vytváří silnější, bělejší a zdravější kořenové systémy.
  • Zvyšuje produkci chlorofylu a vytváří tak tmavší zelené listy.
  • Zlepšuje fotosyntézu, což vede ke schopnosti tolerovat jak nižší, tak i vyšší hladinu světla. Dodává navíc velmi prospěšný draslík pro lepší kvetení/plodnost.

 

K tomu, abyste dosáhli optimálních výsledků výrazně doporučujeme používat Essentials Silicon+ spolu se zvolenou živinou od začátku růstu až do sklizně vašich rostlin.

 

Aplikace prostředku Essentials Silicon+:

Nejdříve naplňte nádrž vodou, dále přidejte prostředek Silicon, dobře promíchejte a potom přidejte živinu.

 

Využití křemíku v hydroponii:

I když je křemík označován jako jeden ze základních stavebních kamenů rostlin, nachází se výhradně přirozeně v půdě, nikoli však v hydroponním roztoku. Pokud rostliny přijímají křemík obsažený v půdě, ukládá se tento křemík do buněčných stěn a dodává jim konstrukční pevnost a sílu. To rostlinám umožní lépe odolávat působení hmyzu nebo chorobám, jež jsou spojeny s pronikáním do tkání. Předpokladem většiny plísňových onemocnění je nejdříve proniknutí do tkáně, znamená posílení této ochranné vrstvy lepší odolnost vůči různým chorobám.

 

Křemík rovněž napomáhá rovnoměrnému absorbování živin do rostlinné tkáně a snižuje ztráty vody cestou transpirace. Křemík je považován za fixní prvek. Jakmile jej rostlina začlení do své buněčné stěny, nemůže jej již nikam jinam přesunout.Proto pokud používáte hydroponní systém, značně doporučujeme přidávat Essentials Silicon+ pokaždé, když přidáváte do nádrže živnou látku.

 

Nelze zapomenou při aplikování prostředku:

Naplňte nádrž vodou, rozřeďte křemík a přidejte jej do nádrže, dobře promíchejte a potom přidejte živnou látku. Pozor! Nutno vzít v potaz, jestliže přidáte nejdříve živnou látku, roztok zbělá a to vede k následnému znehodnocení.

 

Výhody použití:

Zvyšuje koncentraci křemíku v hydro ponních roztocích, vytváří hustší, bělejší a zdravější kořenové systémy. Přidávejte navíc draslík, který je velmi užitečný a podporuje kvetení/plodnost. Zvyšuje produkci chlorofylu, vytváří tmavší zelené listy a zlepšuje fotosyntézu, což vede ke schopnosti tolerovat jak nižší tak i vyšší úroveň světla. Působí jako faktor umožňující stejnoměrnou a účinnou absorpci živin a pomáhá zabraňovat toxické tvorbě živin v tkáni rostlin. Tyto pozitivní přínosy mají za následek zdravější, produktivnější vaši rostlinu a rovněž vedou ke zvýšené produkci, hmotnosti a úrodě u každé plodiny.

 

Pro optimální dosažení výsledků vašich rostlin, doporučujeme používat Essentials Silicon+ spolu s živnou látkou podle svého výběru od začátku růstu až do sklizně.

Parametry a specifikace

Kategoriedoplňky výživy