Fenykl kořeninový/L/

pošli přes

Nohel Garden zahradní potřeby

Fenykl kořeninový Aromatil plants

Léčivá bylinka a zároveň báječná zelenina pro veškeré kuchyňské úpravy! Balení obsahuje 120 semen. Více informací

16 Kč
14 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 23.04

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Foeniculum vulgare

Fenykl je výborné a léčivé koření. Dvouletá okoličnatá bylinka má listy podobné kopru. Dorůstá do výšky až 1,5 metru. Jeho široká a plochá semena se využívají jako jemné, ale výrazně aromatické nasládlé koření, hlavně do pečiva, do pudinků a k nakládání zeleniny. Čerstvé listy se přidávají do zeleninových salátů, k vařené zelenině do polévek a pomazánek. Jako bylinka se používá k uvolnění křečí hladkého svalstva, proti nadýmání a ke zvýšení činnosti střev. Působí dezinfekčně a uvolňuje hleny při zánětech horních dýchacích cest.

Jak pěstovat fenykl

  • Vyhovují mu teplejší stanoviště s výživnou a dobře propustnou půdou. Optimální teplota je okolo 16-20 °C. Teploty nad 24 °C a pod 7 °C brzdí růst,při mrazech pod -3 °C dochází k poškození. Vyžaduje dostatek slunečního záření. Zálivka by měla být vyrovnaná a dostatečná. Při nedostatku vody jsou konzumní části tvrdší, méně šťavnaté a zvyšuje se i riziko k vybíhání. V průběhu pěstování se plečkuje a zavlažuje.

  • Semena vyséváme v polovině července. Vysáváme je přímo na záhon. Fenykl pěstujeme ve sponu 0,4-0,5 x 0,2-0,3 m.

  • Vhodné jsou dobře propustné hluboké a vápenaté půdy.

  • Fenykl nesnáší přímé hnojení. V létě aplikujeme hnojivo 1x za čtrnáct dní doporučenou dávkou hnojiva (nejlépe organického), které zředíme ve vodě. Používat můžeme Cererit.

  • Nejdůležitější hmyzí škůdci fenyklu jsou různé druhy klopušky. Jejich sání rostlin může způsobit v suchých letech ztráty z výnosu až 80 – 90 %. Mohou být hubeni pouze insekticidy netoxickými ke včelám jako je Zolone 30WP. Fenykl může být občas poškozen také makadlovkou kmínovou (Depressaria nervosa).

  • Fenykl se sklízí od konce srpna do září. Poslední sklizeň provedeme před prvním větším mrazem. Celé rostliny uřízneme těsně nad povrchem půdy, i s patkou, aby se hlíza nerozpadla.

Parametry a specifikace

Druhfenykl
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku13.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm

Zákazníci s tímto produktem nakoupili také:

online podpora nákupu pohodlný nákupGarance vrácení pěněz doprava zdarma

    online podpora nákupu                 pohodlný nákup                garance vrácení peněz             doprava zdarma nad 1 500,-