Fíkovník banyán (Ficus benghalensis) 5 semen

Vysoký až 25m většinou vícekmenný. Má krásné tmavé kožovité listy, které jsou zespoda stříbřité. Balení obsahuje 5 ks semen.  Více informací

35 Kč
30 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Ficus benghalensis

Tropický strom vysoký až 25m. Většinou vícekmenný. Je široce rozložitý strom s mnoha vzdušnými kořeny. Všechny části stromu obsahují lepkavou mléčnou šťávu. Listy jsou na spodní části chlupaté. Má až 25cm dlouhé, tuhé kožovité a na svrchní straně lesklé listy. Květy jsou jako u všech fíkovníků maličké a skryté v plodovitém útvaru. Plody jsou kulovité, asi 2cm velké, při zralosti načervenalé.Fíkovník banyán je považován u hinduistů za posvátný.Hodí se pro pěstování v nádobách, ale také sklenících či zimních zahradách.

Jak pěstovat fíkovník

  • Rostlina vyžaduje světlé až polostinné stanoviště. Zálivka by měla být pravidelná. V podmisce by však neměla stát voda. Důelžitá je vysoká vzdušná vlhkost, především v zimě, pokud je rostlina v interiéru, kde se topí. V zimě postačí fíkusům pokojová teplota pohybující se okolo 12 až 15 °C. Rostliny pravidelně rosíme, zvláště v létě. Přesazujeme až je to nutné. Staré exempláře velkých fikusů nepřesazujeme,pouze odstraníme vrchní část zeminy a nahradíme novou.

  • Semena necháme na 1-2 ve vodě. Poté je jemně smáčkneme a vrátíme opět na 24 hodin do vody. Životaschopné semeno se zabví obalu a klesne. Substrát je vhodný pro bonsaje. Půda musí byt velmi propustná, stále vlhká. Semenáčky přiklopíme lastovým kelímkem k udržení vlhkosti. Jamile se objeví první lístky, pravidelně větráme. Ve fázi 4-5 listů je umístíme do vlastních nádob.

  • Vhodné složení substrátu by mělo být ze 2 dílů listovky, 1 dílu rašeliny, 1 dílu prohnojené zeminy.

  • V létě aplikujeme hnojivo jednou za čtrnáct dní doporučenou dávkou. Přihnojování se provádí od března do srpna nejlépe 0,2 – 0,4 % roztokem. Vhodné je hnojivo pro pokojové rostliny rozpuštěného ve vodě.

  • Velmi suché prostředí může způsobit hnědnutí a zasychání listů. Při přelití dochází ke hnilobě kořenů, postupnému žloutnutí a opadu listů a úhynu celé rostliny.

    Na slunném stanovišti mohou být fíkusy napadeny sviluškami a třásněnkami. Naopak suchý vzduch a příliš teplé místo přináší puklice a mšice.

Parametry a specifikace

Druhfíkovník