Fíkovník posvátný (Ficus religiosa) 5 semen

Buddha ve stínu těchto stromů hlásal svoje učení. Proto se tyto až 20 m vysoké stromy poblíž chrámů. Á dekorativní borku a velmi tmavé zelené listy. Balení obsahuje 5 ks semen. Více informací

35 Kč
30 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Ficus religiosa

Těší se veliké úctě, neboť indové mají za to, že Buddha ve stínu těchto stromů hlásal svoje učení, proto je sázejí rádi poblíž chrámů a mají je ve zvláštní úctě. Pochází z jihovýchodní Asie, jihozápadní Číny, Indie a podhůří Himálají. Má atraktivní světle šedou kůru. Vejčitě kulaté, lesklé, tmavě zelené listy. Dorůstá výšky až 20m. V tradičním lékařství se zralé plody používají jako mírné projímadlo či při onemocnění srdce a krve nebo při bolesti zubů. Sušené plody léčí astma.

Jak pěstovat fíkovník

  • Rostlina vyžaduje světlé až polostinné stanoviště. Zálivka by měla být pravidelná. V podmisce by však neměla stát voda. Důelžitá je vysoká vzdušná vlhkost, především v zimě, pokud je rostlina v interiéru, kde se topí. V zimě postačí fíkusům pokojová teplota pohybující se okolo 12 až 15 °C. Rostliny pravidelně rosíme, zvláště v létě. Přesazujeme až je to nutné. Staré exempláře velkých fikusů nepřesazujeme,pouze odstraníme vrchní část zeminy a nahradíme novou.

  • Semena necháme na 1-2 ve vodě. Poté je jemně smáčkneme a vrátíme opět na 24 hodin do vody. Životaschopné semeno se zabví obalu a klesne. Substrát je vhodný pro bonsaje. Půda musí byt velmi propustná, stále vlhká. Semenáčky přiklopíme lastovým kelímkem k udržení vlhkosti. Jamile se objeví první lístky, pravidelně větráme. Ve fázi 4-5 listů je umístíme do vlastních nádob.

  • Vhodné složení substrátu by mělo být ze 2 dílů listovky, 1 dílu rašeliny, 1 dílu prohnojené zeminy.

  • V létě aplikujeme hnojivo jednou za čtrnáct dní doporučenou dávkou. Přihnojování se provádí od března do srpna nejlépe 0,2 – 0,4 % roztokem. Vhodné je hnojivo pro pokojové rostliny rozpuštěného ve vodě.

  • Velmi suché prostředí může způsobit hnědnutí a zasychání listů. Při přelití dochází ke hnilobě kořenů, postupnému žloutnutí a opadu listů a úhynu celé rostliny.

    Na slunném stanovišti mohou být fíkusy napadeny sviluškami a třásněnkami. Naopak suchý vzduch a příliš teplé místo přináší puklice a mšice.

Parametry a specifikace

Druhfíkovník