Fíkovník (Ficus punctata) 4 semena

Spíše popínavý stálezelený fíkus. Má krásné eliptické tmavě zelené listy. Balení obsahuje 4 semena.  Více informací

61 Kč
53 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 11.06

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Fíkovník - Ficus punctata - 4 semena

Tento druh fíkovníku je bohatě větvený, stálezelený a má plazivé nebo popínavé větve. Listy jsou lysé, naspodu bledší, až 8 × 6 mm velké, kožovité. Plodí fíky na krátkých bezlistých výhonech až 35 mm. Plody nejsou jedlé.

Přirozeně roste v nadmořské výšce do 1700 m.n.m. Mladé listy se pomalu zahřívají nad ohněm a aplikují se jako obklad na pleť při intenzivním svědění. Také se používají k léčbě horečky a bolest zubů. V našich podmínkách je tento druh fíkusu vděčnou pokojovou rostlinou, které dodá interiérům exotický nádech.

Pěstovat rostliny můžeme i ve skleníkách či zimní zahradě.


Jak pěstovat fíkovník

  • Rostlina vyžaduje světlé až polostinné stanoviště. Zálivka by měla být pravidelná. V podmisce by však neměla stát voda. Důelžitá je vysoká vzdušná vlhkost, především v zimě, pokud je rostlina v interiéru, kde se topí. V zimě postačí fíkusům pokojová teplota pohybující se okolo 12 až 15 °C. Rostliny pravidelně rosíme, zvláště v létě. Přesazujeme až je to nutné. Staré exempláře velkých fikusů nepřesazujeme,pouze odstraníme vrchní část zeminy a nahradíme novou.

  • Semena necháme na 1-2 ve vodě. Poté je jemně smáčkneme a vrátíme opět na 24 hodin do vody. Životaschopné semeno se zabví obalu a klesne. Substrát je vhodný pro bonsaje. Půda musí byt velmi propustná, stále vlhká. Semenáčky přiklopíme lastovým kelímkem k udržení vlhkosti. Jamile se objeví první lístky, pravidelně větráme. Ve fázi 4-5 listů je umístíme do vlastních nádob.

  • Vhodné složení substrátu by mělo být ze 2 dílů listovky, 1 dílu rašeliny, 1 dílu prohnojené zeminy.

  • V létě aplikujeme hnojivo jednou za čtrnáct dní doporučenou dávkou. Přihnojování se provádí od března do srpna nejlépe 0,2 – 0,4 % roztokem. Vhodné je hnojivo pro pokojové rostliny rozpuštěného ve vodě.

  • Velmi suché prostředí může způsobit hnědnutí a zasychání listů. Při přelití dochází ke hnilobě kořenů, postupnému žloutnutí a opadu listů a úhynu celé rostliny.

    Na slunném stanovišti mohou být fíkusy napadeny sviluškami a třásněnkami. Naopak suchý vzduch a příliš teplé místo přináší puklice a mšice.

Parametry a specifikace

DruhFíkovník
Druh exotických rostlinOkrasné, Užitkové, Bylinky a léčivky
Výška vzrůstuPopínavé rostliny, Byliny
PěstováníVenku, Ve stínu, V květináči, Uvnitř
Vhodné proZačátečníky
Od A do ZF