Fuchsie (rostlina: Fuchsia boliviana) cca 15 semen

Tato přenádherná rostlina pochází původem z Peru a již zdomácněla v řadě zemí. Není nikterak náročná na pěstování. Vhodná pro skleníky a zimní zahrady. Balení obsahuje 15 semen. Více informací

34 Kč
30 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Fuchsia boliviana

Fuchsia boliviana je původem z jižního Peru , Bolívie a severní Argentiny. Jedná se o středně stálezelený keř, který dorůstá 2-4 m. Výjimečně až 6 m. Má velké, chlupaté středně zelené listy a červené řapíky . Její květy jsou šarlatově červené s jednotlivými květy, které jsou 3-7 centimetry dlouhé.

Perfektně se hodí pro pěstování v zimních zahradách a sklenících. Pěstuje hlavně jako popínavá rostlina - přepadávájí ji květy. Není mrazuvzdorná.

Jak pěstovat fuchsii

  • Rostliny vyžadují polostín, světlé stanoviště a nebo místo, kam dopadají sluneční paprsky pouze ráno. Nesnáší přímé sluneční záření! Substrát udržujeme stále vlhký. Odstraněním odkvětlých květů podpoříme opakované kvetení.

  • Semena vyséváme do dobře propustného substrátu s příměsí písku. Lehce je zasypeme. Semena udržujeme při teplotě 15 a 20 ° C. Obvykle klíčí do 4-6 týdnů.

  • Vhodné jsou dobře odvodněné půdy s hodnotou pH 5,6 až 7,5.

  • Volíme NPK hnojivo s poměrem 16-16-16. Nejlépe ve vodě rozpustné. Aplikujeme jednou týdně při zalévání v průběhu jara a léta.

  • Rostliny napadají červci, molice a mšice. Aplikujeme ochrané insekticidy dle návodu.

Parametry a specifikace

Druhfuchsie