Fuchsie bolivijská červená (Fuchsia boliviana 'Red') cca 15 semen

Tato přenádherná rostlina pochází původem z Peru a již zdomácněla v řadě zemí. Není nikterak náročná na pěstování. Vhodná pro skleníky a zimní zahrady. Balení obsahuje 15 semen. Více informací

39 Kč
34 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 15.05

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Fuchsie bolivijská červená - Fuchsia boliviana 'Red' - cca 15 semen

Fuchsia boliviana je původem z jižního Peru , Bolívie a severní Argentiny. Jedná se o středně vysoký stálezelený keř, který dorůstá 2-4 m. Výjimečně až 6 m. Má velké, chlupaté zelené listy a červené řapíky. Její květy jsou šarlatově červené s jednotlivými květy, které jsou 3-7 centimetry dlouhé.

Perfektně se hodí pro pěstování v zimních zahradách a sklenících. Pěstuje hlavně jako popínavá rostlina - přepadávají jí květy. Není mrazuvzdorná.


Jak pěstovat fuchsii

  • Rostliny vyžadují polostín, světlé stanoviště a nebo místo, kam dopadají sluneční paprsky pouze ráno. Nesnáší přímé sluneční záření! Substrát udržujeme stále vlhký. Odstraněním odkvětlých květů podpoříme opakované kvetení.

  • Semena vyséváme do dobře propustného substrátu s příměsí písku. Lehce je zasypeme. Semena udržujeme při teplotě 15 a 20 ° C. Obvykle klíčí do 4-6 týdnů.

  • Vhodné jsou dobře odvodněné půdy s hodnotou pH 5,6 až 7,5.

  • Volíme NPK hnojivo s poměrem 16-16-16. Nejlépe ve vodě rozpustné. Aplikujeme jednou týdně při zalévání v průběhu jara a léta.

  • Rostliny napadají červci, molice a mšice. Aplikujeme ochrané insekticidy dle návodu.

Zdroje fotografií:
CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=352934

Parametry a specifikace

Druhfuchsie