Grapefruit - 100% přírodní esenciální olej 10ml Pěstík

pošli přes

Pěstík zahradní potřeby

Grapefruit - 100% přírodní esenciální olej (10ml) - Pěstík

Grapefruitový olej je osvěžující, má pozitivní dopad na tělo i mysl. Ulevuje od bolesti a zánětů a pomáhá budovat imunitní systém. Více informací

190 Kč
157 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 02.10

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Grapefruitový olej (Citrus paradisi) - 10ml

Grapefruitový esenciální olej se získává lisováním čerstvé kůry plodů stromu Citrus paradisi. Lze jej nazvat jedním z nejmladších aromatických olejů, které se začaly průmyslově vyrábět až v roce 1933. Má žlutavou barvu a je spíše řidší konzistence.

Využití grapefruitového oleje

Olej krásně svěže voní, energizuje a podporuje dobrou náladu. Stimuluje jak na fyzické, tak na psychické úrovni. Grapefruitový esenciální olej je účinným antidepresivem, zbavuje hněvu a podráždění. Má afrodiziakální účinek. Grapefruitový olej se stejně jako jiné citrusové oleje používá v boji proti celulitidě a při problémech se zadržováním vody. Olej se používá ve výrobcích určených k péči o mastné vlasy. Známe jsou i jeho protizánětlivé účinky.

Jak používat

Před prvním použitím je nezbytné vyzkoušet nesnášenlivost oleje a stejně jako všechny citrusové oleje by měl být používán s opatrnosti. Na nechráněné pokožce by během slunečného počasí mohl způsobit popáleniny.

Olej je vhodný do aromalamp, cca 5-7 kapek oleje na 15 m² prostoru. Je možné jej použít na obohacení kosmetických krémů (1-2 kapky na 1 čajovou lžičku krému) nebo při rozčesávaní vlasů (cca 2 kapky nakapat na hřeben a vlasy rozčesat).       

Jedná se o kosmetický přípravek, není určen k vnitřnímu užití. 

Parametry a specifikace

EsenceCitrus
Objem10 ml
ÚčinkyVýživa vlasů, Protizánětlivý, Proti celulitidě, Antidepresivum, Afrodiziakální účinek
ZnačkaPěstík