Harmala stepní (Peganum harmala) 10 semen

Syrská routa je starodávná rituální rostlina. Používala se jako omamná rostlina při rituálech. Dorůstá výšky 0,5 m a kvete bílými květy. Je nenáročná na pěstování. Balení obsahuje 10 semen. Více informací

39 Kč
34 Kč bez DPH

Dostupnost: Skladem ihned

Zboží k vám dorazí 10.12

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Harmala stepní - Peganum harmala - 10 semen

Rostlina hojně rostoucí v Indii. Využívá se jako bylinka. Vytrvalá rostlina, která dorůstá výšky 0,5 m. Kořeny rostliny mohou dosáhnout hloubky až 6,1 m. Květy jsou bílé a mají v průměru 2,5 – 3,8 cm.

Droga z harmaly má značné omamné účinky a místní ji využívají postaletí nejen k relaxaci, ale i v lidovém léčitelství. V Turecku se ze semen vyrábí červené barvivo, které se používá při barvení koberců, vlny a tvorbě tetování.

Jak pěstovat harmalu

  • Rostlina vyžaduje slunné stanoviště, stále trošku vlhkou půdu a teplo. Rostlina je schopná tolerovat mrazy až na -20 ° C, pokud je půda suchá.

  • Semena vyséváme do písčitého, dobře propustného substrátu, na jaře, když nehrozí přízemní mrazíky. Je možné semena předpěstovat ve skleníku. Semena jemně zasypeme připraveným substrátem a udržujeme je v teple a dostatečné vlhkosti pro klíčení. Teplota by měla být asi 21 stupňů Celsia.

  • Rostlina nemá žádné zvláštní požadavky na půdu. Prospívá i v chudých půdách. Důležité je, aby byla půda dobře propustná a nebylo pH kyselé.

  • Rostliny není nutné přihnojovat.

  • Pěstování rostlin v příliš humozní půdě a také vlhké půdě vede k jejich zahnívání. Zároveň se zvyšuje riziko napadení houbovými chorobami. Nedostatek světla u rostlin způsobuje prodlužovací růst. Rostliny jsou následně náchylné k polámání.

Zdroje fotografií:
Autor: Yuriy75 – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18678273
Autor: Yuriy75 – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18678364

Parametry a specifikace

Druhharmala