Helichrysum br/smil/n.sm 01729

pošli přes

Smil nízký

Letnička našich babiček! Slaměnky jsou oblíbenými květinamy pro suché vazby, k tvorbě věnců a jiných květinových dekorací. Více informací

9 Kč
8 Kč bez DPH

Cena dopravy

Osobní odběr - Luhačovice: 0 Kč

Kontaktujeme Vás k osobnímu převzetí na hlavním výdejním místě Pražírně Lázeňská káva - Masarykova 149. Luhačovice

Výdejní místo Zásilkovna: 45 Kč

Do 2 dnů je uložena na zvoleném výdejním místě.

Doprava zdarma nad 1500 Kč

Víc informací

Helichrysum bracteatum

Pochází z Austrálie, kde roste jako trvalka. V našich podmínkách se však pěstuje jako letnička. Dorůstá výšky 30 – 90 cm. Na rostlině vykvétá okolo 25 květů nejrůznějších barev. Kvete od července do září. Základní barvou květů je žlutá, která přechází až k odstínům hnědé. Vyšlechtěné jsou i nové keříčkové odrůdy v barvách bílé a žluté.

Lze je výborně sušit a pak z nich vázat krásná aranžmá. Ze slaměnek můžete vytvářet dušičkové dekorace, dekorace do bytu, různé věnce, vázat kytice. Tato kytička Vám bude zkrátka dělat radost i mimo záhon. Květy si po usušení zachovávají barvu a tvar i po několik let.

Jak pěstovat slaměnky

  • Rostliny vyžadují teplé a slunečné stanoviště. Polostín není vhodný. Půda by měla být stále vlhká. Její vyschnutí má za následek žloutnutí listů. Odkvetlé květy pravidelně odstraňujeme, podpoříme tím kontinuální kvetení.

  • Semena lze vysévat od poloviny dubna přímo na vybrané místo v zahradě. Rostliny pak nakvétají později. Pokud chcete docílit dřívějšího kvetení, je lépe předpěstovat sazenice ve skleníku či pařeništi. Při pokojové teplotě osivo klíčí do deseti dnů. Pak lze rostliny přepichovat. K výsadbě postačí obyčejný výsadbový substrát.

  • Rostlinám vyhovuje dobře propustná písčitá půda.

  • Rostliny není nutné pravidelně hnojit.

  • Rostliny je vhodné chránit před silným deštěm či zamokřením. Při déletrvajícím vlhku (listů, půdy) rostliny napadají houbové choroby. Mohou se objevit i mšice či molice. V těchto případech ošetřujeme rostliny speciálnímu fungicidy a insekticidy.

  • Květenství slaměnek řežeme ještě v době plného vybarvení uzavřeného květu. Později sklizené při sušení překvétají. Svazky rostlin se suší zavěšené v temné a vzdušné místnosti.

Parametry a specifikace

Druhsmil
Šířka výrobku8.0 cm
Výška výrobku14.0 cm
Hloubka výrobku0.2 cm